Belçikalı Müslüman futbolcu IŞİD'e sert çıktı

Belçikalı Müslüman futbolcu IŞİD'e sert çıktı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham Hotspur'da forma giyen Belçikalı milli futbolcu Moussa Dembele, 22 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen bombalı saldırılarla İslamiyetin karalanmaya çalışıldığını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Moussa Dembele, müslüman olduğunu ve İslamiyet ile terörün bağdaştırılamayacağını belirterek, "Yaşananlar, herkes için büyük hayal kırıklığıydı. Hatta, Müslümanlar için daha da fazla. Bildiğim tek şey, teröristlerin hiçbir şekilde kazanmasına izin verilmez." dedi.


Bombalı saldırıları düzenleyenlerin İslamiyet'i kötü göstermeye çalıştığını kaydeden 28 yaşındaki futbolcu, "Teröristler, Müslüman olduğunu iddia edemez. Dinimize leke sürmeye çabalıyorlar ve bu nedenle masum vatandaşlara böyle yıkıcı zararlar veriyorlar. Hatta medya bile, İslam'ı olumlu bir şekilde göstermiyor" eleştirisinde bulundu.


Nani: 'Fenerbahçe'ye transfer oldum çünkü...'


Müslümanlığın cihatçı örgütlerle bir tutulmaması gerektiğini vurgulayan Dembele, "Cihatçılar, bizim de düşmanımız ve bizi de öldürüyorlar. Onlarla bizi karıştırmayın." şeklinde görüşünü aktardı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS