"Benim bildiğim satan taraf komisyon ödemez"

"Benim bildiğim satan taraf komisyon ödemez"
Transferi durduran Galatasaray, golcüsü Burak Yılmaz'ı ise Çin'in Beijing Guoan takımına sattı. Çin kulübünün, bu transferden dolayı Galatasaray'a 8 milyon avro bonservis bedeli ödeyeceği açıklandı.

Galatasaray Kulübünün mart ayı olağan divan kurulu toplantısında Burak Yılmaz'ın transferi gündeme geldi.

Toplantının görüşmeler bölümünde söz alan Hayrettin Kozak'ın, Burak Yılmaz'ın 8 milyon euro karşılığı Çin'e satışında 1 milyon euro komisyon ödendiği yönündeki haberleri hatırlatması üzerine, yönetim kurulundan bu konuya onaylama geldi.

Hayrettin Kozak, yönetim masasına dönerek, "Benim bildiğim satan taraf komisyon ödemez. Nedir bu durumun aslı?" şeklindeki sözlerine üzerine, yönetim kurulunun bilgisi dahilinde böyle bir satışın yapıldığı belirtilirken, bu nedenle eleştirilerin hedefi olan Fatih İşbecer'in de kafasını onaylayarak sallaması dikkati çekti.

Burak Yılmaz transferinde bir aracıya 1 milyon euro komisyon ödendiğinin kesinleşmesi üzerine ise divan kurulu başkanı İrfan Aktar, "Demek ki icap etmiş" sözleriyle konuya dahil oldu.

Öte yandan Hayrettin Kozak, görevininden alınan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun alacaklarının hala ödenmediğini ileri sürerek, bu duruma tepki gösterdi.

Görüşmeler bölümünde yöneltilen eleştirilere yanıt vermek üzere kürsüye gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "Tenkitleri dinledim. Sponsorumuz Dumankaya ile yapılan anlaşma kapsamında, para ve gayrimenkul almıştık. Gayrimenkullerin de yarısının tapusu alındı, haftaya pazartesi günü kalan bölüm devralınacak" dedi.

Yönetimin ileriye dönük planı olmadığı algısı yaratılmasına üzüldüğünü paylaşan Özbek, "Biz burada önümüzdeki planları açıklamadıysak, sayın divan başkanımızın kısa konuşma yapmamı rica etmesindendir. Önümde 20'ye yakın madde var. Konuların bir çoğunu mali genel kurulda arz edip, tüm sorulara cevap vereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS