Beşiktaş'ın transfer yapacağı iki mevki

Beşiktaş'ın transfer yapacağı iki mevki

Beşiktaş'ın transfer yapacağı iki mevki

Eto'o, Fernando Torres, Jackson Martinez, Rakitskiy dedikodularıyla çalkalanan Beşiktaş’ta transfer çalışmalarını bizzat kendisi yürüten Başkan Fikret Orman, stoper ve forvet mevkilerine alınacak iki oyuncuyla transfer çalışmalarının sonlanacağını söyledi. Orman, alınacak futbolcularla takımın uzun süre takviyeye ihtiyaç duymayacağına inandıklarını belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çin Ronaldo için 300 milyon euro önerdi

Ara transferin en haraketli takımlarından biri olan ve kadrosunu daha şimdiden Ryan Babel’le güçlendiren Beşiktaş’ta takviye çalışmaları devam ediyor.

Fanatik'te yer alan habere göre Ocak ayında stoper ve forvete 2 transfer hamlesi yapmayı planlayan Siyah-Beyazlılar’da çalışmaları bizzat Başkan Fikret Orman yürütüyor. Göreve geldiği günden itibaren transfer çalışmalarına önderlik eden Orman’ın, yine aynı yöntemi izleyerek Shakhtar Donetsk’in yıldız stoperi Yaroslav Rakitskiy için Ukrayna ekibiyle temaslarını sürdürdüğü öğrenildi.

Dubai tatili dönüşü kurmaylarıyla bir araya gelen ve listede yer alan oyuncular hakkında fikir alışverişi yaptığı öğrenilen Orman’ın, “İhtiyacımız ve UEFA Fair-Play kuralları ortada. Nokta atışla en iyi oyuncuları kadromuza katacağız. Takviyelerin ardından uzun bir süre stoper ya da forvet konusunu düşünmeden sportif başarıya odaklanabiliriz" dediği belirtildi. Samuel Eto'o transferi konusunda kurmaylarından sürekli olarak bilgi alan tecrübeli futbol adamının bu iki transferle birlikte sezonu kapatmayı planladığı konuşuluyor.

Rakitskiy’de orta yol aranıyor

Beşiktaş’ın stoper bölgesindeki en ciddi aday olan Shakhtar Donetsk’in 27 yaşındaki oyuncusu Yaroslav Rakitskiy için Başkan Fikret Orman’ın sunduğu 5 milyon Euro’luk teklif şimdilik ters tepmiş durumda. Ukrayna ekibinin, Zenit’in de talip olduğu deneyimli oyuncu için teklifin iki katı fiyat istemesi şaşkınlık yarattı. Rakitskiy’i bir kaç kez canlı izlemek için Ukrayna’ya giden ve Shakhtar’la temasları bizzat yürüten Başkan Fikret Orman’ın yapılan ilk teklife nazaran fiyatı daha makul bir seviyeye yükselterek transfere nokta koymayı planladığı öğrenildi.