Beşiktaş kongresinde gerginlik

Beşiktaş kongresinde gerginlik

Beşiktaş Kulübünün 2015 yılı olağan idari ve mali genel kurulunda, başkan Fikret Orman ve yönetim kurulundan bazı üyelerin de karıştığı gerginlik yaşandı.

BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede, kulüp raporlarının görüşüldüğü bölümde söz alan üyelerden İsmail Tugay Güzel, başkan Fikret Orman'ı ağır sözlerle eleştirdi.

Salondaki üyelerin büyük bölümü, tepki gösterdiği Güzel'in kürsüden inmesini istedi. Bu sırada kürsünün arkasında bulunan yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak da yerinden kalkarak Güzel'in üzerine yürümeye çalıştı.

Başkan Fikret Orman ve diğer yöneticiler Metin Albayrak'ı sakinleştirmeye çalışırken, salonda tansiyonun artması üzerine İsmail Tugay Güzel kürsüden indirilerek, kurulların yer aldığı platformun arkasındaki bölüme alındı.

Platformun arkasında da gerginlik devam ederken, başkan Orman ve bazı yöneticiler o bölüme geçti. Burada yaşanan arbedenin ardından Orman ve yöneticiler salondaki yerlerine döndü.

Olaydan sonra İsmail Tugay Güzel ve beraberinde bulunan bazı üyeler salon dışına çıkartıldı.

Orman: "Yöntem bu olmamalı"

Toplantıda görüşmelerden sonra tekrar kürsüye çıkan Fikret Orman, üzüntülü olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Kendi kendime bazı zaman şu soruyu sormak ihtiyacı hissettim; 'acaba ben başka bir kulübün kongresine mi geldim? Beşiktaş, stadı bitmiş, Allah nasip ederse yarın şampiyonluk turunu atacak. Dünyada bir ilki başarmış, stadı olmadan şampiyon olmuş. Kendi stadına dönecek takımın kongresi oluyor, tek başına bir başkan adayı var. Herhalde ben başka bir yere geldim diye düşündüm. Üzüntülüyüm. İnsanların iktidar hırsı olabilir, bunu çeşitli şeyler üzerinden anlatmaya çalışabilirler ama yöntemleri bu olmamalı."

"Biraz sinirliyim, özür diliyorum"

Başkan Orman, sürekli Beşiktaşlıların içinde olduğunu dile getirerek, "Gerçek burada gördüğünüz gibi değil. Ben, sokaktan geliyorum. Her gün Beşiktaşlıların yanındayım. Statta, mağazanın içinde, yolda, her dakika onlarla beraberim. Beşiktaşlıların ilgisi 2 bin lira, 5 bin lira değil. Beşiktaşlıların ilgisi stadın bitmesiydi, bitti. Beşiktaşlıların ilgisi şampiyonluktu, oldular. Hiç kimse bunlarla uğraşmıyor." diye konuştu.

Sinirli olduğunu anlatan siyah-beyazlı kulübün başkanı, sözlerini şöyle tamamladı: "İktidar hırslarıyla çıkacak, aday olacaklar. Kasım ayında da söyledim, 'Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerine aday olmayın, mutluluğu üzerine aday olun.' dedim. Keşke aday olabilselerdi. Bize yakışan bu mevzuyu burada kapamaktır. Toparlayıcı ve sinirlerimize hakim olmamız lazım. Biraz sinirliyim. Bütün Beşiktaşlılardan, kongre üyelerinden özür diliyorum."

Yaklaşık 6 saat süren ve birkaç kez gerginliğin yaşandığı, üyelerin büyük bölümünün başkan Fikret Orman lehine zaman zaman tezahüratta bulunduğu genel kurul sona erdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS