Beşiktaş ve Fenerbahçe Kulübü başkanları bir araya geldi

Beşiktaş ve Fenerbahçe Kulübü başkanları bir araya geldi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dev derbi öncesi dostluk yemeğinde bir araya geldi. İki taraf da maç için iddialı konuştu.

Her iki kulübün TV kanallarından canlı yayınla aktarılan yemekte iki başkan mikrofonlara konuştu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Bu bir spor müsabakası. Beşiktaş-Fenerbahçe maçları gazozuna bile olsa önemli maçtır. Beşiktaş tarafı olarak maçı biz de kazanmak istiyoruz. Herkes çok istekli. Takımıza destek sağlamaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok. İnsanla iyi bir izlenim bırakacak bir maç olmasını, hak edenin kazanmasını istiyoruz. Bunun nihayetinde bir spor müsabakası olduğu mesajını vermemiz gerekiyor. Bu fikir bir dostumdan geldi, sıcak baktım ve sonra Ali Koç'a ilettim. O da televizyon kanallarımızdan yayınlayalım dedi ve böylece gelişti. İlk defa maç yapmıyoruz. Tarihimizde yüzlerce maç yaptık. Bu gün de öyle bir gün olacak. Herkesin puana ihtiyacı var. Biz Ali Koç'la birlikte yan yana oturup güzel bir maç izleyeceğiz. Kulüplerin çok sıkıntıları var, aynı masada oturup sorunları çözmeliyiz." diye konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise "Edebi dostluk diyoruz. Bunu eylemlerimizle de göstermek istiyoruz. Sahaya çıktığımız zaman kora kor rekabet olacak. Mesela bu akşam kazanmaya geldik. Allah'ın izniyle de kazanacağız. Ancak sahada olan sahada kalır. Hepimizin örnek teşkil etmesi lazım. Bu mesajları vermek çok önemli. Hakem hatalarından uzak bir derbi izlemeyi ümit ediyoruz. Hakem hatalarının konuşulmadığı bir maç olsun. Bizim küfürsüz stad projemiz var. Biz ilk derbi maçımızı Beşiktaş'la Ülker Stadı'nda oynadık. Maçtan sonra da rakip takımın taraftarları uzun süre statta kalıyorlar. Yüksek sesli müzik yayını yapılıyordu. Bunları kaldırdık o maçta. Beşiktaş taraftarının Fenerbahçe'ye teşekkür etmesiyle ortaya çıktı bu olay. Deplasman tribününde maç izleyen 2 yönetici bu durumu ortaya çıkardı. Daha fazla bu konuda sıkıntı yaşanmaması gerektiğine inanıyorum. Saha dışında öyle bir ortam sağlamalıyız ki bu ciddi problemleri çözmeliyiz.  Problemleri kafa kafaya verip çözmemiz gerek. Bizler saha dışında bir masanın etrafında toplanarak bu problemleri çözmemiz lazım. Biz Fenerbahçe Yönetimi olarak elimizden gelen faydayı sağlamak istiyoruz. Daha medeni şartlarda taraftarlarımız maçları seyredecekler. Taraftar 1.5 saat maç seyretmek için 6-7 saat cefa çekiyor zaten, daha da fazla cefa çekmemeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Kulüpler olarak saha dışında bir masada oturup sorunları beraber çözebilmeliyiz. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Bazen tenkit de ediliyoruz. Mesela şu programı birlikte yaptığımız için tenkit de edildik." dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS