Beşiktaş'ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş'ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş'ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulunda rakipleri Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay'ı geride bırakan Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün 34'üncü başkanı oldu. Çebi, oyların 5009'unu almayı başardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beşiktaş'ta bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda kullanılan 8 bin 644 oyun 5009'unu alan Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulübün 34. başkanı oldu. Serdal Adalı 2983 oyda, Hürser Tekinoktay ise 537 oyda kaldı.

AHMET NUR ÇEBİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Bu genel kuruda görev yapanlara, Divan Kurulu'na, emniyet görevlilerine, aileme herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaş Jimnastik Kulübü yeni bir ufka açılmıştır. Artık değişim zamanı gelmiştir. Katılımcı, çalışkan, dürüst bir süreç geçireceğiz.

Önümüz aydınlık, önümüz parlak. Beşiktaş'ın şerefi, namusu, 1 kuruşu bize emanet. Zor günlerimiz olacak, güzel günlerimiz olacak. Hepsini beraber yaşamaya hazır mısınız? Yarın sabahtan itibaren Beşiktaş'ımız için çalışmaya başlayacağız.

Bana oy veren de vermeyen de benim için Beşiktaşlıdır. Herkesle beraber hareket edeceğiz. Her şey konuşuldu, bitti. Bundan sonra herkesin birbirine sarıldığı bir Beşiktaş için mücadele edeceğiz.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Ahmet Nur Çebi, şu ifadeleri kullandı: "Değerli Beşiktaşlılar, Bugün düzenlenen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a katılım göstererek bir aydan kısa bir sürede hazırlandığımız adaylık sürecinde bize inanıp oy veren herkese teşekkür ederim. Söz verdiğimiz gibi bugünden itibaren güçlü Beşiktaş için çalışmalarımıza tüm hızıyla başlayacağız. 21 Ekim 2019 itibarı ile Beşiktaş’ta yepyeni bir dönem başlıyor. Hepimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Sevgi ve saygılarımla."

ABDULLAH AVCI'YLA DEVAM EDECEK Mİ?

"Ocak ayına kadar Abdullah Avcı ile tartışmasız devam edeceğim. Eğer bir sorun olursa, Abdullah Avcı hocam zaten gereğini yapabilecek kalitede ve değerde bir hocamız. Kendisinin yapacağı değerlendirmeler olacaktır, ona da hak hukuk tanımalıyız."


Ahmet Nur Çebi'den Abdullah Avcı cevabı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BEŞİKTAŞ AÇIKLADI

Beşiktaş Kulübü, seçimin sonuçlanmasının ardından yaptığı paylaşımla Ahmet Nur Çebi'yi duyurdu. İşte o paylaşım:

BAKAN KASAPOĞLU TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beşiktaş Kulübünün başkanlığına seçilen Ahmet Nur Çebi'yi tebrik etti. 

Bakan Kasapoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Çebi'yi yeni görevinden dolayı kutlayarak, "Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda Beşiktaş Kulübü Başkanlığına seçilen Ahmet Nur Çebi'yi kutluyorum. Yeni başkan ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Ahmet Nur Çebi ve onunla birlikte sorumluluk üstlenen yönetim kurulunun bu güvene layık olacağına inanıyorum. Beşiktaş camiasına sevgi ve selamlarımı iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SERDAL ADALI: KAZANAN BEŞİKTAŞ OLSUN

Beşiktaş'ta başkan adaylarından Serdal Adalı, attığı tweetle seçimi kazanan Ahmet Nur Çebi'yi kutladı:

Genel Kurulumuzun takdiriyle başkanlığa seçilen Sn.Çebi'yi ve aday olarak yarışa heyecan katan Sn.Tekinoktay'ı tebrik ederim. Oy kullanmaya gelen tüm üyelerimize teşekkür ederim, bu kararın camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Her şey Beşiktaş için. Kazanan Beşiktaş olsun.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY'DAN TEBRİK

Fenerbahçe Kulübü, Beşiktaş Kulübünün başkanlığına seçilen Ahmet Nur Çebi'yi tebrik etti: 

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, siyah-beyazlı kulübün olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa seçilen Çebi'yle ilgili, "Ahmet Nur Çebi’yi tebrik ediyor; Sayın Çebi ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına görevlerinde başarılar diliyoruz." denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray'ın paylaşımı:

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkan seçilen Sayın Ahmet Nur Çebi’yi kutlar, bu seçimin Türk sporu adına hayırlı olmasını dileriz.

AHMET NUR ÇEBİ VE YÖNETİCİLERİN BİYOGRAFİLERİ 

Trabzon'da 1959 yılında doğan Ahmet Nur Çebi, 1978 yılında TED Karabük Koleji'nden, 1983 yılında ise Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'nden mezun oldu.

Ahmet Nur Çebi, Kaptan Demir Çelik, Çebi Denizcilik, Nur Gemicilik, Çebi Enerji ve Martaş Liman Tesisleri Yönetim Kurulu Başkan ve Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

Ahmet Nur Çebi, 2012'de Fikret Orman'ın başkan seçilmesiyle 2019 yılına kadar yöneticilik yaptı.

Çebi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Çebi'nin yönetim kurulu asıl üye listesinde şu isimler bulunuyor:

Adnan Dalgakıran: 1962 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur. Sanayici olan Dalgakıran, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Emre Kocadağ: 1983 yılında İstanbul'da doğmuştur. Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. İş insanı Kocadağ, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Fatih Hakan Avşar: 1974 yılında Sivas'ta doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü mezunudur. İş insanı Avşar, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Ahmet Mesut Urgancılar: 1967 yılında Bursa'da doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunudur. Uzun yıllar uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik yapan Urgancılar, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Kemal Erdoğan: 1970 yılında Şanlıurfa'da doğmuştur. Londra Richmond Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü mezunudur. İş insanı Erdoğan, evli ve dört çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Enis Ulusoy: 1981 yılında Kayseri'de doğmuştur. Londra American InterContinental University mezunudur. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Erdal Torunoğulları: 1964 yılında Kars'ta doğmuştur. İş insanı Torunoğulları, evli ve üç çocuk babasıdır. Torunoğulları, Fikret Orman yönetiminde de bulunmuştu. Hollandaca ve İngilizce bilmektedir.

Berkan Gocay: 1962 yılında İstanbul'da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. İş insanı Gocay, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Çebi'nin yönetim kurulu yedek üyeleri ise şöyle:

Umut Şenol: 1978 yılında Sakarya'da doğmuştur. Boğaziçi Ünivrsitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İş insanı Şenol, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Bilgihan Sürmen: 1969 yılında Zonguldak'ta doğmuşttur. İş insanı Sürmen, evli ve beş çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Hakan Daltaban: 1967 yılında İskenderun'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İş insanı Daltaban, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Fırat Fidan: 1979 yılında Diyarbakır'da doğmuştur. Virgina Tech Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezundur. İş İnsanı Fidan, bekar ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Ali Efe Bezci: 1990 yılında Ankara’da doğmuştur. TOBB ETÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü mezunudur. İş insanı Bezci, evlidir. İngilizce bilmektedir.