Beşiktaş'tan Demba Ba açıklaması

Beşiktaş'tan Demba Ba açıklaması

Beşiktaş Kulübü, Başkan Fikret Orman'ın Demba Ba ile ilgili transfer sözlerinden sonra yeni bir açıklama yayınladı.

Beşiktaş Kulübü, Fikret Orman'ın Göztepeli futbolcu Demba Ba ile ilgili sözleri hakkında "Başkanımız Fikret Orman'ın, Demba Ba hakkındaki soruya verdiği yanıt Göztepe Kulübünü ve futbolcuyu öven ifadelerdir. Beşiktaş camiası ve kamuoyunun yapılan kötü niyetli yorumlara itibar etmemesini rica ederiz." açıklamasını yaptı.


Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Başkanımız Fikret Orman'ın gazetecilerle sohbet sırasında Demba Ba ile ilgili sözlerinin farklı bir algı oluşturmak maksadıyla kullanılmaya çalışıldığını üzülerek görmekteyiz." denilerek, şu ifadelere yer verildi:


Xavi'den şaşırtan karar


"Başkanımızın sözlerinin tamamını bir kenara bırakarak, sadece bir bölümünü cımbızla seçerek kamuoyunda farklı bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Beşiktaş'ın şampiyonluğunun gündemindeki tek konu olduğunu vurgulayan ve başka hiçbir konunun gündemde olmadığını açıkça ifade eden Başkanımız Fikret Orman'ın, Demba Ba hakkındaki soruya verdiği yanıt Göztepe Kulübünü ve futbolcuyu öven ifadelerdir. Beşiktaş camiası ve kamuoyunun yapılmaya çalışılan, yapılan kötü niyetli yorumlara itibar etmemesini rica ederiz."


Göztepe'den tepki


Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ise, "Fikret Orman'ın sözlerine inanmak istemedim. Bu cümleler Göztepe'yi, Beşiktaş'ı, Tamer Tuna'yı ve Demba Ba'yı zor durumda bırakabilir. İki takımın maçından 48 saat önce karşı takımın santraforunu istemek yanlış. Futbolu gelişmiş ülkelerde böyle bir açıklama yapılabilir mi? Türk futbolu adına üzgünüm." açıklamasını yapmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS