Bilic kimi kesecek: Atiba mı, Demba Ba mı?

Bilic kimi kesecek: Atiba mı, Demba Ba mı?

Beşiktaş'ta Slaven Bilic'in sakatlıklar, cezalı oyuncular ve yabancı oyuncu sınırı nedeniyle Trabzonspor karşılaşmasındaki kadro kurgusu merak ediliyor

Geçen hafta oynanan Karabükspor maçında iki oyuncunun birden cezalı duruma düşmesi ve Veli Kavlak'ın da sakatlığının geçmemesi sebebiyle kadro konusunda sıkıntıya giren Biliç'in hangi yabancıyı yedek bırakacağı merak konusu.


Hafta boyu Veli Kavlak'ın iyileşmesini bekleyen Biliç bu futbolcunun sadece bireysel çalışmasından dolayı zorluk yaşıyor.


Veli Kavlak'ın iyileşmesi halinde Atiba'yı sağ beke çekerek Sosa ve Demba Ba arasında tercih yapmak zorunda kalmayacak olan Hırvat hoca bu futbolcudan gelen kötü haberle sarsıldı ve tercih yapmak için kara kara düşünmeye başladı.


Sergen Yalçın PDFK'lık oldu


Son haftaların en formda üç yabancısı Sivok, Motta ve Sosa'yı ilk onbirden kesmeyi düşünmeyen Bilic, Atiba'nın orta sahada alternatifsiz oluşu ve Opare'nin de mecburen sağ bekte oynayacak olmasından dolayı Demba Ba'yı yedek kulübesine gönderecek gibi görünüyor.


Slaven Biliç, Demba Ba'yı yedek bırakması halinde yine bir tercihle karşı karşıya kalacak ve geçen hafta son dakika golü atan Cenk Tosun ile Mustafa'dan birini seçecek.


Ona 'Para' diyorlar çünkü...


Ancak Demba Ba'dan vazgeçmek istemeyen Hırvat hocanın sağ beke bir Türk oyuncu ile çözüm arayışında olduğu ve bir çok alternatif üzerinde durduğu da gelen bilgiler arasında.


Hafta içi yapılan antrenmanlarda Atiba'nın,Opare'nin ve hatta Olcay'ın sağ bekte oynadığı opsiyonları deneyen, iyileşmesi halinde İsmail'i bile burada oynatmayı düşünen Biliç, orta sahada Atibalı ve Atibasız, ileri uçta da Demba Ba'lı ve Demba Ba'sız alternatifler üzerinde kadro denemeleri yaptı.


Bir şampiyonun itirafları: 'Kırılmadık kemiğim kalmadı'


Kadro konusunda son kararını maç günü verecek olan Hırvat çalıştırıcı baskı yapan ve çok hızlı kontra ataklara çıkan Trabzonspor'a karşı riskli bir kadro ile çıkmak ta istemiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS