Bosna-Türkiye maçında "mafya" iddiası

Bosna-Türkiye maçında "mafya" iddiası

Bosna-Türkiye maçında "mafya" iddiası

2010 Dünya Kupası elemelerindeki Bosna Hersek-Türkiye maçında, Bosna teknik direktörü Miroslav Blazevic'e takımının yenilmesi 500 bin euro teklif edildiği ileri sürüldü.

Bosna'nın önemli gazetelerinden Dnevni Avaz, Avrupa'da ve Bosna Hersek'te futbolda "mafyanın" etkisi başlıklı haberinde çarpıcı bir iddia ortaya attı.

"Blazevic para değil, zafer istedi" şeklinde sunulan haberde, 2010 Dünya Kupası elemelerinde Zenica'da 9 Eylül 2009'da oynanan ve 1-1 sonuçlanan Bosna-Türkiye karşılaşmasına yer verildi.

Haberde, maç öncesinde polis yetkililerin karşılaşma öncesi telefon görüşmelerini dinlediği iddia edildi.

Avrupa genelinde futbolda bahis iddialarıyla ilgili yürütülen soruştarma kapsamında Bosna milli takım teknik direktörü Miroslav  Blazevic'in de ifade verdiği, bu ifadenin Bosna-Türkiye maçıyla ilgili olduğu öne sürüldü.

Blazevic'in görüşlerine de yer verilen haberde, her iki takım için büyük önem taşıyan karşılaşmayı Türkiye'nin kazanması için, Blazevic'in kendisine "futbol mafyası" tarafından 500 bin euro teklif edildiğini söylediği kaydedildi.

Blazevic'in, "ben para değil, zafer istedim. Bosna ile Türkiye arasındaki maçın sonucu mafyanın zevkine göre olmadı" ifadesine yer verilen haberde, "Blazevic'in paraya ve zafere ulaşamadığı, ancak beraberlikle sonuçlanan maçın Bosna Hersek'in yararına olduğu, ve milli takımla tarihi başarıyı elde ettiği" şeklinde yoruma yer verildi.