Burak Yılmaz: "Transfer olmayı ben istedim"

Burak Yılmaz: "Transfer olmayı ben istedim"

Burak Yılmaz: "Transfer olmayı ben istedim"

Galatasaray'dan Çin'e transfer olan Burak Yılmaz, yeni takımının Dubai'deki kampına katılmak için İstanbul'dan ayrılırken yaptığı açıklamada, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'le görüşmeden takımdan ayrıldığını ve transfer olmayı kendisinin istediğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray'dan Çin'in Beijing Guoan takımına transfer olan Burak Yılmaz, İstanbul'dan ayrıldı. Atatürk Havalimanı'nda takımın Dubai'de yaptığı kapma katılmadan önce açıklamalarda bulunan Burak Yılmaz, sarı-kırmızlı kulüpten ayrıldığı için üzgün olduğunu ancak kendisi için yeni bir hikayenin yaşanacağını düşündüğünü ifade etti.

Galatasaray Burak Yılmaz'ı resmen bildirdi

"Kulübümün durumunu düşünerek gitmeye karar verdim"

Transferiyle de ilgili bilgi veren Burak Yılmaz, "Transfer iki tarafın da istemesi ile olacak bir şey. Sadece benim istemem ya da sadece kulübümün isteği ile olacak şey değil. İki tarafın da kabul etmesiyle olacak bir şey ama eğer süreci soruyorsanız, kulübümün bulunduğu durumu da düşünerek bu sefer gitmekten yana bir tercih kullandım. Bana gelen teklifi tekrardan üzerine basarak söylüyorum kulübümüm bulunduğu durumdan dolayı gitmekten yana kullandım. O yüzden transfer gerçekleşti. Kesinlikle oyuncunun ya da sadece kulübün istemesiyle transfer gerçekleşmez. Burada gider ayak kimseyi zor durumda bırakmak istemiyorum. Çünkü bana böyle şeyler yakışmaz sizler beni tanıyorsunuz" diye konuştu.

Rıdvan Dilmen'den Burak yorumu

"Çin'e giden oyuncuları sadece basından takip ediyorum"

Çin'e giden yıldız futbolcular ile ilgili bilgisi sorulan Burak Yılmaz, "Şu anda bu konuyla alakalı çok bilgim yok. Sadece giden oyuncuları basından takip ediyorum. Çok iyi ve büyük oyuncuların gittiği, yarışacağı bir yer. Bize de nasip oldu. Gidince her şeyi öğreneceğim" ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek: "Burak'a başarılar diliyorum"

"Taraftara biraz kırıldığım, üzüldüğüm olmuştu"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çin transferinde sarı-kırmızılı taraftarların bir etkisinin olup olmadığı sorulan Yılmaz, şu şekilde cevap verdi:

"Taraftarımız her zaman güzel futbol, gol, kazanmak, kupa ister, bizim de her zaman onalraa bunu verdiğimizi düşünüyorum. Kupa olarak, başarı olarak. Ama tabii zaman zaman tepkiler olacaktır. Bana da olmuştur. Ne yazık ki çok olmuştur. Bunlarla yaşamaya, oynamaya ve baskı altında hissetmeye alıştım. Tabii ki son dönemlerde biraz kırıldığım, üzüldüğüm olmuştu ama ben Galatasaray taraftarına gerek diğer oynadığım kulüplere teşekkür ederim. Diğer kulüplerde de emeğim olmuştur, mücadelem geçmiştir. Hepsi bana hakkını helal etsin ama Galatasaray taraftarına ayrı bir parantez açmak istiyorum  iyisi kötüsü, tepkisi desteği... Ben hepsine teşekkür ederim, Allah razı olsun. Ben onları her zaman güzel anılarla hatırlayacağım.

Yılmaz Vural: Burak benden çok dayak yedi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Rize'de yüzüme çakmak atıldığında..."

 Rize'de yüzüme çakmak atıldığında açtıkları pankart ile ya da basında çok eleştirildiğim pozisyonda bir hafta sonra verdikleri destek ile hatırlayacağım. Onlar da lütfen beni golü attıktan sonra ismimi bağırarak hatırlasınlar. Hiçbir zaman onları unutmayacağım. Şu dönem birlik destek dönemi. Ben gidiyorum ama geride kalan arkadaşlarım var. Onlara saygılarımı, sevgilerimi iletirken ufak da bir isteğim olacak. Lütfen takım arkadaşlarımıza, takımımıza sahip çıkalım, destek olalım. Galatasaray taraftarı zor gününde oyuncuları ile birlikte takımı ayağa kaldırmış bir taraftar. Bunun örneklerini geçmişte hep beraber gördük. Benin kader arkadaşlarım var orada lütfen destek olsunlar."

Amrabat: "Burak'tan beklemezdim"

"Bonservis konusunda benim yorum yapma gibi bir şeyim yok"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bonservisi için kendisinin yorum yapma gibi bir durumunun olmadığını aktaran Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: "O benim bileceğim bir iş değil, kulübümüzün, yönetimimizin taktiridir. Benim yorum yapma gibi bir şeyim yok. Onlar öyle doğru görmüşler öyle anlaşmışlar. Kendi bonservisimi de kendim belirleyemem."

5 maddede Burak Yılmaz transferinin perde arkası

"Türkiye'ye dönüp Galatasaray formasını giymek benim için onurdur"

Galatasaray'ı yuvası olarak gördüğünü ve kariyerini bitirme safhasına geldiğinde tekrar Türkiye'ye gelip Galatasaray forması giymenin kendisi için onur olacağını dile getiren Yılmaz, "Ben Galatasaray'ı yuvam olarak görüyorum. İçimden bir parçanın eksildiğini hissediyorum giderken. Galatasaray bir oyuncusunu kaybediyor ama çok büyük bir taraftar kazanıyor. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Daha gitmeden geri dönmeyi konuşmak kesinlikle olmaz.4 senelik bir kontrat imzaladım ben her zaman emeğin karşılığını vermiş bir insanım orada da emeğimin karşılığını vereceğimi düşünüyorum ama tekrar Türkiye'ye gelip Galatasaray formasını giymek benim için onurdur. İnşallah böyle bir şey bana nasip olur ama ben gitmeden dönmeyi konuşmak istemiyorum" diye konuştu.

Burak Yılmaz transferi capsleri

"Selçuk gidişime çok üzüldü"

Burak Yılmaz, sarı-kırmızılı takımdan yakın arkadaşı Selçuk'la ilgili de, "Selçuk'a gelince tabii konuştuk kardeşi gidiyor öyle düşünmek lazım. O da üzüldü ama birbirimize her zaman oradan da olsa destek olacağız. Sadece onunla değil, bütün takım arkadaşlarımızla ama Selçuk'la ayrı bir hukukumuz var kardeşliğimiz var. O da üzüldü ama hayatımıza böyle devam edeceğiz 4 sene. Kendisine de bütün takım arkadaşlarıma da Lazio maçınca başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Lazio'yu eleyeceğiz" dedi.

Arda Turan'dan Burak Yılmaz'a mesaj

"Mustafa hocamla uzun bir konuşma yaptık"

Sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Özbek ile transferi konusunda hiç görüşmediğini ifade eden Yılmaz, "Mustafa hocamla görüştüm. Böyle bir teklif geldiğinde yanına gittiğim zaman bana çok uzun bir konuşma yaptı. Açıkçası böyle bir hocam olduğu için de çok minnettarım. Bana futbol dışında aileyle, hayatla, Avrupa Şampiyonası ile ailemle kendisinin ilgi alanı olmayan şeylerle çok özel bir konuşma yaptı. Açıkçası böyle bir hocam olduğu için çok minnettarım. Kendisine başarılar diliyorum. Bu dönemle çok kısa çalışma fırsatım oldu ama ben her zaman söylüyorum çok güzel bir insanı kazandım. Bir baba kazandım diyebilirim. Nasip oldu Türkiye'nin en büyük 3 hocasıyla çalışmak. Sadece Mustafa Hoca ile az çalışabildim. Ne olursa olsun Mustafa Hoca'nın üstünde çok güzel etkiler bıraktığımı düşünüyorum. Nasıl o benim üzerimde bıraktıysa. Sadece saha, futbolculuk olarak değil kişilik ve karakter anlamında da onu etkilediğimi düşünüyorum. Kendisine de başarılar diliyorum. Şuan zor bir dönemden geçiyoruz ama hep zor dönemlerin hocası olmuştur. Buradan da takımımızı ayağa kaldıracaktır. Lütfen sizler de hocamıza ve takımımıza destek olun" diye konuştu.

Emmanuel Emenike'den itiraflar

"Bir takımın ayağa kalkması sportif başarıdan geçer"

Bir takımın ayağa kalkmasının sportif başarıdan geçeceğini dile getiren Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Hem maddi hem de gelir kaynağı olarak eğer sportif anlamda başarılıysanız, tekrardan kulübünüzü ayağa kaldırabilirsiniz. Ben Galatasaray'ın önündeki hedeflerin bitmediğini düşünüyorum. Avrupa Kupası, Türkiye Kupası önümüzdeki hedefler. Eğer bunlardan bir tanesinde ciddi olarak ilerlerse tekrardan ben kulübün ayağa kalkacağını düşünüyorum. Aylar öncesinde ligi, Türkiye Kupası'nı, Süper Kupa'yı almış bir takımın, bu kadar geriye düşmeye tabiki de hakkı yoktur sportif açıdan ama ben hala önümüzde iki tane ciddi hedef olduğunu düşünüyorum. Eğer bunlardan birisine yaklaşırsak, ben tekrardan sportif, mali ve psikolojik olarak ayağa kalkacağımızı düşünüyorum."

Türk iş adamı İngiltere'den kulüp satın aldı

"Takımda golcü çok"

Sarı-kırmızılı takımdaki arkadaşlarının gerekeni yapacağını söyleyen Burak Yılmaz, "Takımda golcü çok. Umut var, Podolski var, Sneijder var, Selçuk, Yasin, Olcan, Emre var. Hepsi atacak gol, illa ki atacak. Ben olmadığım dönemlerde de sıkıntılı maçlar yaşıyorduk, bu normal hiçbirimiz robot değiliz. Her maç yüz yüz ile oynayamayabiliriz. Arkadaşlarımın ben gereğini yapacağını düşünüyorum. Biraz desteğe, itilmeye ihtiyaçları var" dedi.

"Ne düşündüklerini bilmiyorum"

"Eğer transfer dönemi bittikten sonra ben transfer olduysam, bununla alakalı mutlaka bir şey düşünmüşlerdir" diyen Burak Yılmaz, "Ne düşündüklerini ben bilmiyorum ama mutlaka bir plan ve program yapılmıştır diye düşünüyorum. Bunu siz bilmiyorsanız emin olun ben de bilmiyorum. Mustafa Hoca'nın demeçlerini dinliyorum, 'kendi içimizden oluşturmalıyız' diyor. Yönetimin ne düşündüğünü bilmiyorum ama Mustafa Hoca'mızın düşündüklerini biliyorum. Kendi içinden alternatif oyuncuları orada oynatmak istediğini söyledi" diyerek sözlerini noktaladı.