Bursaspor'da çözülemeyen Bakambu bilmecesi

Bursaspor'da çözülemeyen Bakambu bilmecesi

Eski Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, mevcut başkan Ali Ay'ın, sezon başında İspanya'nın Villarreal Kulübüne giden Cedric Bakambu'nun transferinde yeşil-beyazlı kulübün zarara uğratıldığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Recep Bölükbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, kendisi ve yönetim kurulundaki arkadaşları hakkında algı operasyonu yürütüldüğünü ileri sürdü. Görevde oldukları dönemde her işte yönetim kurulunun kararıyla hareket ettiklerini, maddi konularda en güvenli ödeme aracı olan bankalar dışında hiçbir ödeme ve tahsilat aracı kullanmadıklarını aktaran Bölükbaşı, şunları kaydetti:


Bursaspor Başkanı Ali Ay: Bursaspor batmış durumda


"Cedric Bakambu'nun bursaspor'dan Villarreal Kulübüne transferi için 7 milyon 500 bin Euro'ya anlaşılmıştır. Bakambu ve temsilcisinin ön anlaşmadaki peşinatı garanti altına almak istemeleri sonucu Villarreal Kulübü de sözleşmeye bu tutarı eklemiştir. Bu bedel 1 milyon 100 bin Euro'dur. Bu bedelle yapılan sözleşme bütçesi 8 milyon 727 bin 500 Euro olmuştur. Kulübümüzün menfaatleri göz önünde bulundurularak sözleşme bedelinin yüzde 5'i olan yetiştirme bedeli de Villarreal Kulübüne ödetilmiştir. Bursaspor tarihinde önemli bir transfer olduğu ortadadır. 10 ay önce 1 milyon 800 bin Euro bedel ile satın alınan Bakambu'nun, 7 milyon 500 bin Euro transfer bedeliyle satılması ve oyuncunun talep ettiği 1 milyon 100 bin Euro'nun Villarreal Kulübüne ödetilmesi başarısını gölgeleyip, sonuçlarının başka mecralara çekilme çabasını manidar buluyoruz."


Yapılan protokol sonucunda Bakambu'ya 1 milyon 100 bin Euro ödenmesi gerekirken, oyuncunun Trabzonspor maçı kadrosuna katılmaması nedeniyle 100 bin Euro ceza kesildiğini belirten Bölükbaşı, 16 Haziran 2016 tarihli Villarreal'den gönderilen çekin İspanyol kulübünün aracı olduğu Portovan Campany adlı finans kurumuna teslim ettirilip 2 milyon 470 bin Euro'luk ödemenin 11 Eylül 2015 tarihinde Bursaspor Kulübü banka hesabına erken ödenmesinin sağlandığı bildirdi.


"Dekontları istenildiği anda ibraz edebiliriz"


"Böylelikle 7 milyon 597 bin 500 Euro Bursaspor hesaplarında toplanmıştır" ifadesini kullanan Bölükbaşı, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi:


"Villarreal'den gelen ödemeler ve Bakambu'ya ödenen rakamların banka dekontlarını istenildiği anda ibraz edeceğimizi kamuoyuna bildiririz. Diğer bir konu olan Aktif Bank'a bedelsiz verildiği iddia edilen loca ile ilgili olarak da, söz konusu loca 30 Nisan 2015 tarihli 768260 numaralı fatura ile 787 bin 414 lira karşılığı olarak fatura edilmiştir. Ödemesi ise 11 Mayıs 2015 tarihinde Aktif Bank tarafından 787 bin 414 lira olarak Bursaspor Kulübü hesabına ödenmiştir ve bu kayıtlar Bursaspor Kulübü hesaplarında açıkça görülmektedir. Her iki olayda da gerçekler bunlardan ibarettir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS