Bursaspor'da Ertuğrul Sağlam ile yollar ayrıldı!

Bursaspor'da Ertuğrul Sağlam ile yollar ayrıldı!

Bursaspor'da Kayserispor yenilgisinin ardından teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı açıklandı.

Bursaspor'a bir darbe de Kayserispor'dan!


Bursaspor Kulübü'nün resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:


"Kayserispor maçının bitimiyle birlikte Yönetim Kurulumuz toplanmış, önce kendi arasında bir durum değerlendirmesi yapmış ve ardından Sayın Ertuğrul Sağlam'la biraraya gelmiştir. Bu görüşmenin ardından karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Geçmişte kulübümüze yaptığı katkılar ve hizmetler nedeniyle kendisine teşekkür edilmiştir.


Dolayısıyla teknik direktör konusunda karar verilinceye kadar takımımızı Ersel Uzgur çalıştıracak ve maçlara hazırlayacaktır.


Bu arada oyuncu kadromuzun 13 haftalık performansıyla ilgili değerlendirme de yapılmaktadır. Yönetim kurulumuz bu konuda da her türlü tedbiri almak ve gerekli tasarruflarda bulunmak için çalışmalarını devam ettirmektedir.


Bursaspor Yönetim Kurulu"


Maçtan önce plaket verilmişti


Bursaspor'un başında teknik direktör olarak 200. maçına çıkan Ertuğrul Sağlam'a, Kayserispor maçı öncesinde Başkan Recep Bölükbaşı tarafından plaket verildi.Karşılaşmayı izleyen az sayıdaki Kayserispor taraftarı da "Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam", "Kayseri vefayı asla unutmaz" şeklinde tezahüratı yaptı. Ertuğrul Sağlam, Kayserispor taraftarlarını selamlayarak teşekkür etti.


Sağlam maç sonunda ne dedi?


Kayserispor'a 2-1 yenildikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Ertuğrul Sağlam, kazanmaya ihtiyaç duydukları maçın önemini futbolcularına hafta boyunca anlatmaya çalıştığını belirtti.


Futbolcuları motive edecek atmosferi oluşturduklarını ancak bunun çok azını sahaya yansıtabildiklerini vurgulayan Sağlam, "Bugün daha fazla isteyen, daha fazla mücadele eden ve sahada kavga eden taraf Kayserispor'du. Oyuncularımızda anlayamayacağımız bir isteksizlik hakimdi" diye konuştu.


Ertuğrul Sağlam, mağlubiyet nedeniyle üzgün olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:


"Çok üzüldüğümüz ve kabul edemediğimiz bir karşılaşma oynadık. Bugün şartlar ne olursa olsun, yağmur da çamur da olsa bir türlü bunları ortadan kaldırıp, kazanmamız gerekiyordu. Beceremedik, üzgünüz. Biz hep 'iyi bir takımız,iyi bir kadromuz var' dedik ama maalesef bu kaliteyi takım oyunuyla istikrarakavuşturup sonuçlara yansıtamadık. Bu konuda üzgünüz. Kendimizi, 'neyi daha iyi yapabilirdik?' diye sorguluyoruz. Gelinen nokta itibarıyla ortada sıkıntılı bir durum var."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS