CNN TÜRK'te yeni spor programı başlıyor

Video: CNN TÜRK'te yeni spor programı başlıyor
Bu hafta Lefter Küçükandonyadis Sezonu olarak adlandırılan <a class="in-news-link" href="/spor" target="_blank" title="Spor haberleri">Spor</a> Toto Süper Lig başlıyor ve sahalarla beraber televizyonlar da renkleniyor. Sezonun yenilerinden birisi de ‘Pazar Akşamı <a class="in-news-link" href="/futbol" target="_blank" title="Futbol haberleri">Futbol</a>’ programı.

Bu hafta Lefter Küçükandonyadis Sezonu olarak adlandırılan Spor Toto Süper Lig başlıyor ve sahalarla beraber televizyonlar da renkleniyor. Sezonun yenilerinden birisi de ‘Pazar Akşamı Futbol’ programı.

Gazeteciler Fuat Akdağ, Tayfun Bayındır ve Serdar Ali Çelikler’in bir araya geleceği program, pazar geceleri 23.00’ten itibaren CNN Türk’te yayımlanacak. 'Pazar Akşamı Futbol' programının yorumcuları, Hürriyet Cumartesi ekinden Burak Kuru'nun sorularını yanıtladı.

Deneyimli televizyoncu ve spor gazetecisi Fuat Akdağ, “Televizyon kanallarındaki spor içerikleri giderek azalıyor ve izleyicinin taleplerini karşılayacak düzeyde spor programı çok az kaldı” derken programlarının iddiasını şöyle anlatıyor: “CNN TÜRK yönetiminin planlamasıyla ortaya çıkan ‘Pazar Akşamı Futbol’ programının önemli bir boşluğu doldurmada katkı sağlayacağını umuyorum. Tayfun Bayındır ve Serdar Ali Çelikler gibi konusuna çok hâkim ve fikir sahibi yorumcularla birlikte olmanın verdiği rahatlıkla söyleyebilirim ki, dolu dolu bir program olacak. Maç özetlerinin de alınmış olması kanalın spora yaklaşımındaki ciddiyeti ortaya koyuyor. Bizim de buna layık bir performans çıkarmamız lazım.”

Peki programda bu yıl en çok neleri konuşmayı umuyorlar? Serdar Ali Çelikler anlatıyor: “Her şeyi konuşacağız. Hayatı, yemekleri, kitapları, filmleri... Umarız keyifli şeylerden daha çok bahsediyor oluruz olumsuz şeylerdense... Futbolla ilgili sadece bu yılın değil gelecek birkaç yılın konusu ekonomi... Sıkıntılı mali yapı ve futbolun temel yapısındaki sorunlar. Onun dışında Ali Koç hocasından; Fatih Terim başkan Mustafa Cengiz’den daha popüler. Şenol Güneş zaman zaman herkesten, Fikret Orman zaman zaman Şenol Güneş’ten fazla popüler oluyor. Bu figürler konuşulacak elbette. VAR (video asistant referees) ve hakemsiz zaten olmaz. Ama samimi dileğim geçen iki yıl çok kötü sınav veren hukuk kurullarını hiç konuşmamak.. Umarım beni konuşturmazlar...”

Maç özetleri de yer alacak

Spor programlarında yüksek maliyet yüzünden özet görüntüler olmadan tartışma programlarına tanık oluyorduk, bu programda maç özetleri de yer alacak. Böyle bir durumda hakem kararları VAR’dan sonra bir de burada tartışılacak. Ve beraberinde tepkiler de olacak. Olası taraftar baskısını Tayfun Bayındır şöyle yorumluyor: “Özet görüntülerden dolayı bir baskı hissetmiyorum. Aksine işimi kolaylaştıracağını düşünüyorum. Ben yaklaşık 11 yıl eski adıyla Lig TV olan yayıncı kuruluşunda yorumculuk yaptım.

Görüntü elinizdeyken, görüntü üzerinden yorum yaparken daha sağlıklı konuşma ve değerlendirme olanağı buluyorsunuz. Ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum, yüzde yüz doğru değerlendirme yaptığınız pozisyonlar için bile ağır eleştiri almanız mümkün, çünkü çoğunlukla fanatizm seviyesindeki taraftarları ikna etmeniz mümkün olmuyor.
Takımları aleyhine durumları doğru ve net de olsa kabullenemiyorlar. Ayrıca tepkilerden, eleştirilerden asla rahatsızlık duymam. Sonuçta bunlar bizim programı daha izlenir hale getirecek unsurlar.”

Galatasaraylı Henry Onyekuru, Fenerbahçeli Andre Ayew ve Barış Alıcı’nın performansının merak uyandırdığını söyleyen üçlünün şampiyonluk adaylarıysa aynı: “Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir.”

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS