Cocu'dan transfer açıklaması: İsim söylemem ama...

Cocu'dan transfer açıklaması: İsim söylemem ama...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Philipp Cocu, 2-1 yenildikleri Lozan maçı sonrası soruları yanıtladı, arayışta oldukları isimler için, "Transfer tamamen bittiğinde isim söyleyebilirim" dedi. Mehmet Topal'ı öven Hollandalı, bazı oyuncuların ise fizik güçlerini daha yukarı taşımaları gerektiğini vurguladı.

"Buraya gelen bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onların burada olması futbolcular ve bizim için güzel bir ortam oluşturdu." diye sözlerine başlayan Phillip Cocu,

"Maçın ilk yarısında istediğimiz oyunu sahaya yansıtmaya çalıştık. Daha yaratıcıydık ancak gol atmakta hala zorluklar yaşıyoruz. Bunu geliştireceğimize inanıyorum. 2. yarıda rakip üzerinde baskı yapmak istiyorsak bunu takım olarak yapmalıyız. Yoksa bir iki hata yaptığınızda kalenizde golü görüyorsunuz.

Sahanın boyunu uzattık. Bu nedenle maçtan yenilgiyle ayrıldık. Güzel olan bir taraf yine pes etmedik. Bir gol bulduk. Başımızı öne eğmedik. Skor bizim için önemli. Taraftarlarımız da kazanmak istiyorlar." sözleriyle karşılaşmayı değerlendirdi.

Bazı oyuncuların fizik düzeyini yukarılara taşımaları gerektiğini kaydeden Hollandalı çalıştırıcı, "Bir süreye ihtiyacımız var. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ancak Mehmet Topal bu maçta harika bir örnekti. Her şeyden önce takım olmalıyız. Mehmet, tamamen egolarını kenara bıraktı. Takımın değerlerinden biri. 2. yarı kaptanlık pazubandı kolunda değildi ama takım arkadaşlarına takım kaptanıymış gibi oynadı. Onun nasıl bir oyuncu olduğunu bir kez daha sergiledi. Çok iyi bir iş çıkardı. Bu takımın sadece 2-3 kaptanı yok. Takım halinde değerlendirilmedi. Onun bu profesyonelliği çok önemliydi." ifadelerini kullandı.

Soldado'nun sakatlığı ve Janssen'in tekrar kiralanmak istendiği sözleri üzerine ise Cocu, "Çok fazla dedikodu duyuyorum. Herhangi bir isim söyleyemem ama bu konu üzerinde çok çalışıyoruz. Takımı nereye getiririz bunun üzerine çalışıyoruz. Şu anda herhangi bir isim zikredemem. Transfer tamamen bittiğinde isim söyleyebilirim. Önümüzde bazı sınırlamalar var. Ama doğru kararları vermek için zamanımızı doğru kullanmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

"Bu kadroyla mı Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacaksınız?" sorusuna ise Cocu, "Kalan süre zarfında onu ilk maçı hazırlamak için elimizden gelen her şeyi yaparız. O maça hazır bir oyuncumuz olup olmayacağına bakacağız. Elimizde bazı kısıtlamalar var. Hangi mevkilere ihtiyacımız var, onu doğru bir şekilde belirlememiz gerekiyor. Bu bir süreçtir. Fenerbahçe'ye doğru oyuncuları getirebilmek için her gün çalışıyoruz. " yanıtını verdi.  

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS