Cristiano Ronaldo: Tasarımı ve teknolojisi inanılmaz

Cristiano Ronaldo: Tasarımı ve teknolojisi inanılmaz

Nike, yeni inavosyonu ile ayağı tamamen saran ve tabanı ortadan kaldıran kramponları Mercurial Superfly 360 ve Mercurial Vapor 360’ı tanıttı. Mercurial Superfly 360’ı çok beğendiğini söyleyen Cristiano Ronaldo, “Bunlar gördüğüm en iyi krampon. Ayağa hemen oturuyor. Malzemesi, tasarımı, teknolojisi, tümüyle inanılmaz” dedi.

Nike, tüm ayağı Nike Flyknit tarafından kavrayan, doğuştan hızlı ve yeşil sahalarda bir ilke imza atacak kramponları Mercurial Superfly 360 ve Mercurial Vapor 360’ı Londra’da düzenlediği lansman ile tanıttı. Çevikliği ile ünlü çitadan ilham alan Nike, yeni kramponlarında tabanı tamamen ortadan kaldırıyor.


Yeni Mercurial’ın tasarımının odak noktası uyum olarak belirlendi ve oyunun kurallarını değiştiren 360 yapısı ortaya çıktı. Dış taban olmadığı için, iç taban maksimum hassaslık için özel olarak ayarlanmış yeni bir iç gövde ile birleşiyor. Gövde, sayısal programlama sayesinde, her numara için özel olarak geliştiriliyor.


Kramponların zemin tutuşu, ön ve topuk kısımlarında yer alan, hassas bir şekilde yerleştirilmiş çivilerle sağlanıyor. Kıdemli Tasarım Direktörü Jeongwoo Lee, kramponların yerleşiminde çevikliğiyle ünlü çitalardan ilham aldı ve yüksek hızda güçlü zemin tutuşuna odaklanarak, “çita pençesi” olarak adlandırdığı minimalist tasarımı geliştirdi. Lee’ye göre, “kramponların ön kısmındaki agresif çiviler her yönde hızlı ivmelenme sağlarken, topuktaki çiviler oyuncunun anında durmasına izin veriyor.”


Kramponların yeniden kurgulanan alt kısmı, yalnızca görsel açıdan çarpıcı olmakla kalmıyor. Kramponlar sert bir toynaktan ziyade, esnek bir pençe gibi tasarlandı. Oyunculardan alınan geribildirim, kramponlar ayaklarına mükemmel uyum sağladığı için, krampon ayaklarında yokmuş gibi hissettiklerini gösteriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS