Dursun Özbek: Ben bu tarih değişikliğini kabul etmiyorum

Dursun Özbek: Ben bu tarih değişikliğini kabul etmiyorum

Igor Tudor'un imza töreninde konuşan Dursun Özbek, Beşiktaş'la oynayacakları derbi maçın tarihinin değiştirilmesine sert tepki gösterdi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Tudor'un gelişi sürecindeki etik tartışmasıyla ilgili soruya, 'Kulüp başkanları olarak büyük camiaları temsil ediyoruz. Seçilmiş kişileriz. Her kulüp başkanı temsil ettiği camianın sorumluluğunda onun yüzüdür. Maalesef olayın nakledilişi tartışma biçimi Galatasaray değerleriyle düşünüldüğü zaman böyle bir diyaloğun olması mümkün değil. Karabükspor başkanının konuştuğu tarzda kelimelerle Galatasaray başkanı cevap vermez. Kullandığı ifadeleri şık bulmuyorum. Kimsenin Galatasaray'a etik ya da ahlak dersi vermeye haddi yoktur. Kim olursan ol sen Galatasaray'a bu ifadeleri kullanamazsın. Bu ifadeleri reddediyorum, kullananları da kınıyorum. Savcılar, federasyon çalışanları söylenenleri bir analiz etsin. İnsanları düşmanlığa sevk edici bir ifade kullanmak kimsenin hakkı değildir' yanıtını verdi.

Galatasaray derbisinin Pazartesi oynanmasıyla ilgili soruya yanıt veren Dursun Özbek, 'Derbinin tarihi çok enteresan. Galatasaray'ın haklarını savunmak yönetimin birinci görevi. Öyle tuhaf şeyler oluyor ki, bugün 3 kulübümüz Avrupa Ligi'nde maç oynayacak, deplasmanda oynayacaklar. Dönüp geliyorlar pazar günü maç oynuyorlar. Biz Avrupa'dayken iki günde bir maç oynamışız. Kimse bunu yanlış anlamasın. En azından gerekçesini açıklamaları lazım. Neden Pazartesi derbi, sebep ne? Artık Galatasaray olarak biz çekişme kötü yönetme kültürü istemiyoruz. Ben bu tarih değişikliğini kabul etmiyorum. Aynı şey bu haftaki maçlar için de geçerli. Derbinin neticesinden çok bu davranış biçimleri derbiye gerginlik getiriyor. Camialar arasındaki sürtüşmeyi ortaya çıkıyor. Aradaki zaman dilimi o kadar önemliyse o zaman bu haftada ilgili maçları pazartesi günü oynatması lazım. Beşiktaş kulübüyle konuşmadım. Dün gece yarısı haberimiz oldu. ' dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS