Dursun Özbek'ten derbi açıklaması

Dursun Özbek'ten derbi açıklaması
Şahsen ben mektup geldiği günden itibaren Galatasaray yönetimi ve başkanının attıkları adımları doğru buluyorum. Son derece şeffaf ve basit çözüm yolları buluyorlar. Fedavari bir kampanya başlatılacak. Burada yerine oturmayan bir şey var. Finansal Fair Play tanımı yapılıyor ama bizde tam anlaşılmıyor o iş. Ekonomik kriterler diyerek işin içini boşaltmayalım. Başkanın verdiği örnek UEFA'yı tatmin etmez. 'Vergileri ödüyoruz. Sadece geçmişten gelen bir durum var. Ancak biz bunun ruhuna aykırı bir iş yapmıyoruz. Bundan dolayı ceza almamamız gerekiyor' diyor. Şöyle bir örnek vereyim. Neden bir aracı şehir içinde 160'la kullanmak yasak? Kaza yapabilirsin, birine çarpabilirsin. 'Ben hız yaptım ama kaza yapmadım dolayısıyla benim ehliyetime el koyma ya da ceza verme' diyebilir misin! Diyemezsin. Mantık budur. Adam sana diyor ki belli sonuçlar doğuran durumlara ceza vereceğim, bununla ilgili de seninle masaya oturdum taahhüt aldım senden. Taahhütün içeriğindeki maddelere aykırı bir şey yapılmamışsa zaten ceza almazsın. İşin ruhu anlamında başkanın anlattıkları doğru ama neticesi anlamında öyle durmuyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında 8 Mayıs Pazar günü sahalarında yapacakları Beşiktaş derbisinin dostluk içinde geçmesini temenni ettiğini söyledi.

ULEB Avrupa Kupası şampiyonu Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nın isim sponsorunu ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Özbek, derbiyle ilgili, "Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın oynadığı derbiler, Türkiye için çok önemli. Pazar günü de bu derbilerden bir tanesi oynanacak." dedi.

Özbek, derbinin takımlar açısından önemine vurgu yaparak, "Her iki takım için de çok önemli bir maç. Beşiktaş için ne kadar önemliyse, bizim için de o derece önemli. Hedeflerimiz var. Hak eden takımın kazanmasını temenni ediyorum. Özellikle de Galatasaray'ın kazanmasını istiyorum" diye konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını hatırlatan Özbek, "Galatasaray-Fenerbahçe maçları, her türlü konunun üzerinde. UEFA ile ilgili olsun olmasın, önemini hiçbir zaman kaybetmezler. Dostça, iki büyük takımın mücadelesini seyredeceğiz. Önemli bir final. Bu sezon çok renkli bir şekilde bitmiş olacak. Sezonun sonuna doğru Galatasaray-Beşiktaş derbisi, daha sonra Galatasaray-Fenerbahçe finali oynanacak. Önemli ve güzel olaylar. Dostça geçeceğini ümit ediyorum. Öyle de olması lazım" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS