Dursun Özbek'ten 'istifa' açıklaması

Dursun Özbek'ten 'istifa' açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Futbol Zirvesi'nde alt yapı için umutlu mesajlar verdi.

Arda Turan: Oyuna gelmeden tuzağa düşmeden almalıyız


Özbek, UEFA'yla görüşmelerinin yanlış değerlendirildiğini vurgularken, Levent Nazifoğlu'nun istifasını da değerlendirdi.


NTV spor'a konuşan Dursun Özbek, "UEFA bizim üst kuruluşumuz. Avrupa futbolunu yönetiyor. Devamlı oraya gidip gelmemiz normaldir. Fair Play'de yeni regülasyonlar var. Bir bilgi kirliliğini gidermek istiyorum. UEFA ziyaretinden hiçkimse başka bir şey çıkarmasın. Galatasaray'ın bu konuda en ufak bir sıkıntısı yok. UEFA'nın kapısından bile geçmememiz lazım (gülüyor). Hemen başka konular gündeme geliyor." diye konuştu.


Emre Belözoğlu'ndan fırça


"Alt yapıyla yeterince ilgilenebiliyor musunuz?" sorusuna ise Dursun Özbek, "İstediğim seviyede değil. Alt yapısı var; ama hala üretemiyoruz. Kendimizi başarılı saymamamız lazım. Metin Oktay tesisleri'nde alt yapıyı çalıştırmamız için nizami sahamız yok. İki tane sahamız var. A Takım birinde antrenman yapıyor, diğerinde maç yapıyor. Bunu defaatle dile getiriyorum. Florya'daki sıkışmışlığımız Galatasaray alt yapısını da etkiliyor. Yeni taşınacağımız yerde 6 tane sahamız olaak. Galatasaray alt yapısı daha güzel şartlarda çalışacak." yanıtını verdi.


Nazifoğlu'nun istifa etmesi


Görevden alınan eski teknik direktör Jan Olde Riekerink'in alt yapıda görev almayacağını kaydeden Özbek, Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu'nun istifasıyla ilgili olarak da "Bir arkadaşımın vefatı dolayısıyla dün Ereğli'deydim. İstifasını telefonla öğrendim. Kendi kararıdır. Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum." demekle yetindi.


Galatasaray'ı zor günlerde devraldıklarını kaydeden Dursun Özbek, "Galatasaray'a hizmet eden kişilerin kan kustuğunda 'kızılcık şerbeti içtim demesi' lazım. Galatasaray olarak zor günler geçiriyoruz. Hiçbir zaman hiçbir zorluk karşısında pes etmek amacında değilim. Tek amacım Galatasaray'a hizmet etmektir. Galatasaray'ı seviyorum. Her Galatasaraylının da bize destek vermesini ve arkamızda durmasını istiyorum. Galatasaray'a hizmet etmek için buradayım." diyerek sözlerini noktaladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS