Dursun Özbek'ten tarihi karar

Dursun Özbek'ten tarihi karar
Aydın Yılmaz, Nordin Amrabat, Dany, Pandev, Eboue, Gökhan Zan, Engin Baytar, Felipe Melo, Yekta Kurtuluş, Kaan Baysal, Berk Yıldız, İbrahim Coşkun, Sinan Bolat ve Yiğit Gökoğlan bu süreçte Galatasaray ile yollarının ilelebet ayıran oyuncular oldu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA'dan aldıkları cezayı CAS'a götüreceklerini açıkladı. Divan Kurulu'nda konuşan Özbek, "UEFA'da yaptığımız savunmayı daha da sağlamlaştırarak CAS'ta yapacağız" dedi. Bu arada Galatasaray'ın net borcu da açıklandı.

Galatasaray Olağan Divan Kurulu'nda konuşan başkan Dursun Özbek, UEFA'nın verdiği 1 yıllık men cezasına itiraz etmek için CAS'a başvuracaklarını açıkladı.

Dursun Özbek'in açıklamaları şöyle:

"UEFA'daki savunmamız etkili oldu ki 1+1 yıllık ceza 1 yıla düştü. Finansal Fair Play'de 25 tane ceza var. Galatasaray'a en kötüsü verililiyor.  UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayı CAS'a taşıyoruz. Aynı savunmayı geliştirerek CAS davasında başarılı sonuç almayı umuyoruz. 2013'te zarar 70 milyon Euro'ydu. 14-15'te 2 yönetimin olduğu dönemde zarar 55 milyon Euro. Şu an zarar 26 milyon Euro."

'Maksat ne!'


"Tek Bilek Tek Yürek kampanyası başlattık. Hemen sataşmaya başladılar. Bilekliğin kulübe maliyeti 80 kuruş, satış fiyatı 10 TL. Buradan bile eleştiriler yapılıyor. Maksat ne? Bileklik bir sembol. Galatasaraylıların birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Camia bir araya gelemezse Galatasaray bu durumdan çıkamaz. Biz 1 milyon satış hedefi koymuştuk, şu an o rakamı geçtik. Değerli Galatasaraylılar bu bileklikleri alın ve takın."


Kalamış'ta bir kiracımız var. Ay başı geldiğinde kira vermiyordu, bizde dava açtık. Buraya Galatasaray'a en fazla fayda sağlayacak kiracıyı bulacağız.

 

'65 MİLYON EURO'YU GEÇMEZ...'

 

UEFA'nın kararına göre Galatasaraylı sporcuların maaşları 65 milyon Euroyu geçemez. 3 sene önce maaşlara 105 milyon Euro veriliyormuş. İşte bu kulüp bu şekilde bu hallere geldi"

Lig'de en iyi sıralamayı alacak şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Basketbol'da hedefimiz şampiyon olmak. EuroCup'ta da final oynama şansımız var. Orada da kupayı kazanmak istiyoruz. Haksız yere atıldığımız Euroleague'e geri döneceğiz.

 

Voleybolda altyapıdan gelen oyuncularımız sayesinde bütçe de değişiklik yapacağız. Amatör şubelere yıllık 40 milyon dolar gidiyor. Galatasaray'ın harcayacağı her kuruş çok değerli.
Konuşmasının sonunda Galatasaraylı Kongre üyelerine seslenen Başkan Özbek "Her şeyi Galatasaray için yapıyoruz" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Galatasaray'ın borcu açıklandı

 

Galatasaray Divan Kurulu toplantısında bir hafta sonra yapılacak mali kongrede açıklanacak olan borç alacak farkı da ortaya çıktı. 

 

Yönetici İsmail Sarıkaya, Divan Üyeleri'ne yaptığı sunumda Sarı Kırmızılı kulübün bugün itibari ile borç alacak farkının net 331 milyon dolar olduğunu belirtti. Galatasaray'ın borcu, bugünkü kura göre, 962 milyon 215 bin TL'ye denk geliyor.

 

Kasım 2015'te açıklanan borç alacak farkı net 327 milyon dolardı. O günkü kurla 995 milyon lira.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS