Emmanuel Emenike'den itiraflar

Emmanuel Emenike'den itiraflar

Emmanuel Emenike'den itiraflar

Fenerbahçe'nin devre arasında West Ham United'a kiraladığı Emmanuel Emenike, İngiliz basınına özel açıklamalar yaptı ve 3 Temmuz'da yaşadığı travmaya değindi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emenike, 3 Temmuz sürecinde yaşadığı sıkıntıları anlatarak, çok zorlu günler geçirdiğini söyledi. Nijeryalı golcü, göz altına alındığı günü anımsatarak, "Bir kabus yaşadım. Yaşananlara anlam veremiyordum. Bu nedenle bir bebek gibi ağladım. Psikolojik açıdan tedavi gördüm. Spartak Moskova'dan teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettim. Taraftarlar ayrılmamı istemiyordu ama hapis travması beni psikolojik olarak çok etkiledi" dedi.

Burak Yılmaz: "Transfer olmayı ben istedim"

West Ham'a transferi

West Ham'a transferini de değerlendiren Nijeryalı golcü, "Bu transfer tam zamanında geldi. Hala goller atabildiğimi insanlara göstermek istiyorum. Slaven Bilic burayı seçmemdeki nedenlerden biri. Hep onun takımında oynamak istemişimdir. Onunla çalışmak çok kolay olacak" şeklinde konuştu.

Türk iş adamı İngiltere'den kulüp satın aldı

Guss Hiddink döneminde Türkiye Milli Takımı'ndan teklif aldığını itiraf eden Nijeryalı forvet, "Hiddink oyun stilimi ve kalitemi biliyordu. Beni çok istedi ve Türkiye milli takımına davet edildim. Ama ben Nijerya adına mücadele etmek isteyip, bunu reddettim" ifadelerini kullandı.