Euro 2016 iptal mi?

Euro 2016 iptal mi?

Paris'i vuran terör saldırıları Haziran 2016'da Fransa'da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası'nın geleceğini tehlikeye attı.

Ülkede 3 gün yas ilân edilirken haftasonu oynanacak tüm spor karşılaşmaları iptal edildi. Okullar ikinci bir açıklamaya kadar tatil... 55 yıl sonra ise olağanüstü hâl ilân edildi. Bunlar Fransa'daki saldırıların hayatın dinamiklerine etkileri...


Peki ya EURO 2016?


10 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında Fransa'da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası'nın akibeti de merak konusu oldu. Turnuvanın tehlikeye girdiğiyle ilgili henüz bir açıklama yok ancak Fransa'dan gelen haberler EURO 2016'nın zaten sürekli tehlike altında olduğu yönünde...


Mario Gomez ve Podolski kanlı gecede ne yaptı?


"Finaller tehlikede"


Bu arada Fransız L'Equipe gazetesinde yer alan habere göre, Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet (üstte), ev sahipliği yapacakları 2016 Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) finallerinin tehlikeye girdiğini açıkladı. Le Graet, "EURO 2016 için zaten endişeler vardı. Artık görülüyor ki bu endişeler güçlendi" diye konuştu.
Graet, Stade de France'ın girişindeki patlamada 3 kişinin hayatını kaybettiğini de açıkladı


Fanatik gazetesi, Fransa'da yaşananları ve EURO 2016'nın geleceğini Fransız SoFoot ve Society dergilerinin ortadoğu muhabiri Quentin Müller'e sordu.


Fransız golcüden tweet: 'Kız kardeşim konser salonundaydı...'


İşte Müller'in yorumları:


Fransa vazgeçmeyecektir


"Dün akşam Paris'te saldırının düzenlendiği bölgeye hiç de uzak olmayan bir yerdeydim. Ortadoğu muhabiri olmam sebebiyle, etrafta askeri araçlar, polis arabaları gördüğüm, ambulans sirenlerini işittiğim anda bunun bir terör saldırısı olduğunu anladım. Çünkü tehditler vardı. Birgün olacaktı. Bekliyorduk. İşin sportif boyutu için ise çok erken. Henüz cenazeler defnedilmedi bile... Ancak EURO 2016 zaten bir şekilde tehlike altındaydı. Yoğun güvenlik önlemleri altında ve korkuyla oynanacaktı. Patlamalardan birinin Stade de France'ın yakınında yaşanması aslında işin sportif boyutuna da darbe vurmak için... Fransa - Almanya maçı yarıda kalsın diye yapıldı bence. Hayatın her anlamında darbe vurmak istiyorlar, sporu da buna katıyorlar. Şu an için kimse turnuva hakkında konuşmuyor. Bir süre sonra mutlaka bunun konusu da açılacaktır. Ancak Fransa'nın saldırılara boyun eğip de EURO 2016'dan vazgeçeceğini sanmam."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS