EURO 2020 elemelerinde hangi maç hangi gün?

EURO 2020 elemelerinde hangi maç hangi gün?

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri, yarın dört grupta yapılacak maçlarla başlayacak.

Avrupa futbolunun milli takımlar düzeyindeki en prestijli organizasyonu EURO 2020'nin elemelerinde yarın C, E, G ve I gruplarında toplam 10 maç oynanacak. 


Toplam 24 ülkenin mücadele edeceği EURO 2020, 12 Haziran-12 Temmuz 2020 tarihlerinde 12 farklı ülkenin ev sahipliğinde düzenlecek. 


Millilerin ilk sınavı deplasmanda


EURO 2020 Elemeleri'nde H Grubu'nda yer alan A Milli Futbol Takımı, gruptaki ilk maçını 22 Mart Cuma günü Arnavutluk ile oynayacak. 


Arnavutluk'un İşkodra kentindeki Loro Borici Stadı'nda yapılacak mücadelede, TSİ 22.45'te başlayacak. 


Statü 


Elemeler sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar (20 takım), finallere doğrudan katılma hakkı elde edecek.


Finallerde yer alacak diğer dört ekip ise, Mart 2020'de UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek takımların oynayacağı play-off karşılaşmaları yoluyla belirlenecek.


Kasım 2018'de grup maçları tamamlanan UEFA Uluslar Ligi'nde kendi liglerindeki gruplarını birinci bitirmiş 16 takım, play-off müsabakalarına katılma hakkı elde etti.


Bu takımlardan grup elemeleri vasıtasıyla EURO 2020'ye doğrudan katılma hakkı kazanan olduğu takdirde, yerlerini kendi liglerinde en iyi sıralamaya sahip bir sonraki takım alacak.


Bir ligde (A-B-C-D) play-off oynayacak yeterli takım sayısına ulaşılamadığı takdirde, başka ligde bulunan ve UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasında üstte yer alan ülke, ilgili ligin play-off maçlarına alınacak.



İlk hafta programı


Gruplanda ilk hafta maçlarının programı şöyle:


21 Mart Perşembe:


- C Grubu


22.45 Hollanda-Belarus


22.45 Kuzey İrlanda-Estonya


- E Grubu 


22.45 Hırvatistan-Azerbaycan


22.45 Slovakya-Macaristan


- G Grubu


22.45 Avusturya-Polonya


22.45 Kuzey Makedonya-Letonya


22.45 İsrail-Slovenya


- I Grubu


18.00 Kazakistan-İskoçya


20.00 Güney Kıbrıs Rum Kesimi-San Marino


22.45 Belçika-Rusya


22 Mart Cuma:


- A Grubu


20.00 Bulgaristan-Karadağ


22.45 İngiltere-Çekya


- B Grubu


22.45 Lüksemburg-Litvanya


22.45 Portekiz-Ukrayna


- H Grubu


22.45 Arnavutluk-Türkiye


22.45 Andorra-İzlanda


22.45 Moldova-Fransa


23 Mart Cumartesi:


- D Grubu


17.00 Gürcistan-İsviçre


20.00 Cebelitarık-İrlanda Cumhuriyeti


- F Grubu


20.00 Malta-Faroe Adaları


20.00 İsveç-Romanya


22.45 İspanya-Norveç


- J Grubu


22.45 Bosna Hersek-Ermenistan


22.45 İtalya-Finlandiya


22.45 Liechtenstein-Yunanistan

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS