Fatih Terim: Çok kritik bir 3 puan aldık

Fatih Terim: Çok kritik bir 3 puan aldık

Fatih Terim: Çok kritik bir 3 puan aldık

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Alanyaspor'u 1-0 mağlup ettikleri maçı değerlendirdi. Oyunu ilk yarıda koparmalarının gerektiğini fakat bunu gerçekleştiremediklerini belirten Terim, ''Hem golü, hem de pozisyonları bulduk. Oyunun ilk yarıda kopması gerekirdi, koparamadık. Hakemlerle beraber, beraberce koparamadık oyunu." dedi.

Süper Lig'in 26. haftasında Alanyaspor'u deplasmanda 1-0'la geçen Galatasaray, liderliğini sürdürdü. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 90 dakikayı yayıncı kuruluşa değerlendirdi. İlk yarıda istedikleri oyunu gerçekleştirdiklerini belirten Terim, "Oyunu şöyle yorumlamalıyız. Maçın ikinci yarısında kendi karakterimizin dışında bir oyunda kaldık. İlk yarıda da istediğimiz, arzuladığımız bir oyun vardı." dedi ve ekledi:

'Hakemlerle beraber, beraberce koparamadık oyunu'

"Kendi karakterimizin dışında bir oyun oynamak istedik. 2. yarıda da bazı şeylere mecbur kaldık ama ilk yarıda ikinci bölgeyi daraltıp, orada açık vermek istemedik. Kendimize göre bir stratejimiz vardı. Hem golü, hem de pozisyonları bulduk. Oyunun ilk yarıda kopması gerekirdi, koparamadık. Hakemlerle beraber, beraberce koparamadık oyunu."

'Mutlak baş rollerde olanlar belli'

Gol yiyebilirdik. Çok pozisyona girip kaybettiğimiz puanların dengelendiğini düşünüyorum bazen böyle olduğunda. Çok kritik bir yerde, çok kritik bir 3 puan aldık. Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim. 3 puan aldığımız için mutluyum. Oyunu daha çok oynadılar, biz az oynadık, o pozisyon oldu, bu pozisyon oldu... Mutlak baş rollerde olanlar belli.