Fenerbahçe - Beşiktaş maçının bilet satışı durduruldu

Fenerbahçe - Beşiktaş maçının bilet satışı durduruldu

Süper Lig ekipleri Gaziantepspor, Adanaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor PFDK'ya sevk edildi. Fenerbahçe kulübü PFDK'nın vereceği karara kadar Beşiktaş derbisinin biletlerinin satışını durdurduğunu açıkladı.

TFF'nin web sitesinden yapılan açıklamada derbi müsabakası sonrasında Fenerbahçe'nin "Çirkin ve kötü tezahürat" sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından, Futbol Disiplin Talimatı'nın 53.maddesi gereği PFDK'ya sevk edildiği bildirildi.


Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklamada Hukuk Kurulu'nun bu konuyla ilgili olarak yazılı savunma yapacağı ve PFDK'nın vereceği karara kadar Fenerbahçe - Beşiktaş maçının bilet satışının durdurulduğu belirtildi.


Volkan Demirel'den Galatasaray'a gönderme


PFDK'nın vereceği karar sonrasında bilet satışı hususunda yeni açıklama yapılacağı da belirtildi.


Daha önce bilet satın alan taraftarların verilecek karar sonrasında herhangi bir hak kaybına uğramayacağı, duruma uygun şekilde gerekirse Passolig kartlarına geri yükleme yapılacağı da duyuruldu.


TFF'nin web sitesinde yayınlanan PFDK'ya sevk kararları şöyle:


1- GAZİANTEPSPOR Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR-ATİKER KONYASPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.


2- ADANASPOR A.Ş. Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan ADANASPOR A.Ş.-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,


Şenol Güneş'ten Benfica tüyoları


ADANASPOR A.Ş. Kulübü futbolcusu BEKİR YILMAZ'ın aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 20.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.


3- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 20.11.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-Galatasaray A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. Maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,


FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü görevlisi HÜSEYİN DUMLUPINAR'ın aynı müsabakadaki "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 22.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.


4- GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 20.11.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. Maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.


5- TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü'nün 21.11.2016 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. -ANTALYASPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "8 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS