Fenerbahçe "bıçak atan" seyircinin görüntülerine ulaştı

Fenerbahçe "bıçak atan" seyircinin görüntülerine ulaştı

Fenerbahçe, resmi sitesinden Bursaspor ile oynanan karşılaşma esnasında sahaya atılan kesici madde hakkında bir açıklama yayınladı.

İşte Fenerbahçe resmi sitesinden, saldırı ile ilgili yapılan o açıklama:


"21 Mayıs 2015 Perşembe günü, stadımızda Bursaspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında, Migros Alt Tribünü’nden sahaya kesici – delici bir alet atıldığı tarafımızdan tespit edilmiştir.


Yapılan incelemeler neticesinde, kimliği ve eşgali belirlenen şahısla ilgili olarak Savcılık ve Spor Şube’ye gerekli bilgilendirme yapılmış, bahse konu şahsın görüntüleri Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşılmıştır.


Kamuoyunca bilinmelidir ki, Fenerbahçe Spor Kulübü, spor müsabakalarında, sporun ruhuna aykırı her türlü şiddet içeren eylemle ilgili resmi makamlarla her aşamada iletişim halinde olmuş, şiddetin her türlüsüne gerekli tepki ve eylemi sergilemiştir.


Sergen Yalçın beyaz perdede


Bununla birlikte, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa’ya muhalefet eden bireysel ve toplu eylemlerde, kulübümüz sahip olduğu her türlü imkanı seferber ederek sorumluları tespit edebilirken, Passolig uygulamasının yürürlükte olduğu tribünlerimizde yapılan kötü ve çirkin tezahüratlarda da, ilgili makamlar tarafından gerekli teşhislerin yapılabileceği, yukarıdaki örnekte olduğu gibi gayet açıktır.


Galatasaray başkan adayları projelerini CNN TÜRK'e anlattı


Ancak Türkiye Futbol Federasyonu ve konuyla ilgili diğer denetim mekanizmaları, bu tespitleri yapıp sorumluları cezalandırmak yerine işin kolayına kaçarak kulübümüze tribün kapama cezası uygulamakta, sonuç olarak spor sahalarında ilgili yasaya muhalif eylemlere müsait ortamı, tribün kapama gibi geçici ve etkisiz yöntemlerle bizzat kendisi sağlamaktadır.


Kamuoyuna duyururuz.


FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS