Fenerbahçe'de 101 milyonluk kriz! Transfer yasağı ve puan silme

Fenerbahçe'de 101 milyonluk kriz! Transfer yasağı ve puan silme

Sarı-lacivertlilerin 1 Kasım’da yaptığı KAP açıklamasına göre futbolcu maaşları 393 milyon lira. Ancak yüzde 30 sapma dahil Fenerbahçe’nin harcama limiti 292 milyon lira. Eğer bu fark kısa sürede kapatılamazsa transfer yasağı ve puan silme cezası gelebilir.

Ara transfer döneminde kadronun eksiklerini tamamlamak isteyen Fenerbahçe, Futbol Federasyonu'nun açıkladığı harcama limitiyle sarsıldı. Ortaya çıkan tablo, sarı-lacivertlilerde büyük bir bir krizin kapıda olduğunu gösteriyor. Fenerbahçe'nin 1 Kasım tarihinde KAP'a gönderdiği rakamlara göre futbolculara ödenen toplam maaş 59.6 milyon euro (yaklaşık 393 milyon lira) seviyesinde.


Ancak TFF'nin açıkladığı harcama limiti ise 224 milyon lira. Yüzde 30'luk sapma limiti bile eklendiğinde rakam 292 milyon liraya çıkıyor. Eğer kısa sürede 101 milyon liralık açık kapanmazsa transfer yasağı ve puan silme cezalarının gelme tehlikesi yaşanacak.


Açıklanan harcama limiti rakamları Başkan Ali Koç'u da büyük bir sıkıntıya sokmuş durumda... Koç'un ara transfer döneminin bitimine kadar nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu. Alınan bilgilere göre Başkan Koç, sponsorluk anlaşmaları için çok büyük bir çaba harcıyor.


Başkan Ali Koç'un harcama limiti ve kulübün mali olarak son durumu hakkında kısa süre içinde açıklama yapması bekleniyor.


(Takvim)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS