Fenerbahçe'den Erkan Zengin'e, Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye yanıt

Fenerbahçe'den Erkan Zengin'e, Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye yanıt

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonsporlu futbolcu Erkan Zengin'in "Mbia, Nani ve Van Persie'den 10 kat daha iyi" sözlerine tepki gösterdi. Trabzonspor'da Fenerbahçe'nin açıklamasına tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli kulüp yapılan açıklamada, Erkan Zengin'in Fenerbahçeli futbolcularla Trabzonsporlu oyuncuları karşılaştırması eleştirilerek, şu ifadelere yer verildi:


"İsveç Milli Takımı'na kadar yükselmiş bir profesyonel futbolcunun yaptığı bu tip açıklama, kendisinin, spor kariyerini geliştirirken profesyonel kariyerini aynı şekilde geliştiremediğini gözler önüne sergilemektedir. Erkan Zengin'e tavsiyemiz profesyonel futbolcu gibi davranması, tribüne yönelik açıklama yapmadan, kendi işini yapması, kıyaslama yaparken elma ile armudu toplayıp kendini komik duruma düşürmemesidir."


Trabzonspor'un yeni stadıyla ilgili 'önlem alınmazsa afet olur' uyarısı


Manu'nun planı tuttu: De Gea'dan 4 yıllık imza


Her futbolcunun sportif bir değeri olduğu vurgulanan açıklamada, "Erkan Zengin, böyle bir açıklama yapmak için öncelikle sözlerinde bahsettiği futbolcularımız Robin van Persie ve Nani'nin seviyesine gelmesi gerekmektedir ve doğru olan da ondan sonra bu oyuncularla kendini kıyaslamasıdır. Bu hatırlatma çerçevesinde Erkan Zengin'e boş işlerle uğraşmamasını, kendisini komik duruma düşürmek için ekstra bir enerji harcamamasını ve bildiği işi en iyi şekilde yapmasını tavsiye ederiz" denildi.


Trabzonspor'un cevabı gecikmedi


Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe'nin Erkan Zengin'le ilgili yaptığı açıklamaya resmi internet sitesinden cevap verdi. Resmi siteden yapılan açıklamada, Fenerbahçe'nin Erkan Zengin'e değil, (Van Persie, Podolski ve Gomez için) "Türkiye organik çöp bidonu" haberini yapan Avrupa basınına cevap vermesi gerektiği vurgulandı.


Trabzonspor.org'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:


"Kulübümüzün değerli oyuncusu Erkan Zengin’in geçtiğimiz günlerde basına yansıyan demeçlerinden rahatsız olan Fenerbahçe yönetimi, oyuncumuz Erkan Zengin’in açıklamalarına kulüp olarak cevap verme zorunluluğu hissetmiştir. 


Bu bile oyuncumuzun ne kadar değerli olduğunun tek başına delilidir. Kaldı ki Erkan Zengin, Fenerbahçeli oyuncuları rencide edecek bir cümle kurmamış, aksine tüm futbol kamuoyunun hemfikir olduğu bir konuya takım arkadaşını onore ederek değinmiştir. 


Fenerbahçe’nin yapmış olduğu transferler bizi ilgilendirmez fakat Nani ve Van Persie transferlerinden sonra Avrupa futbol kamuoyunda ligimiz hakkında “Türkiye Süper Ligi organik çöp bidonu” diye haberler yapıldığı da ortadadır. Oyuncumuz bu duruma üzülüp rahatsızlığını dile getirmiştir.

Fenerbahçe kulübünün Erkan Zengin’e cevap vermek yerine Avrupa kamouyuna cevap vermesi daha doğru olacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS