Fikret Orman: "Aziz Yıldırım verilen sözlerden bahsediyor"

Fikret Orman: "Aziz Yıldırım verilen sözlerden bahsediyor"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman güvenlik sebebiyle ertelenen Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ertelenen gerekçesinin arkasında başka sebepler aramak istemediklerini söyledi.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ertelenme kararının ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, teknik direktör Vitor Pereira ile konuşması FB TV ekranlarına yansımıştı. Yalnızca 'Galatasaray - Beşiktaş maçı' ifadeleri duyulan Yıldırım'ın devamında Portekizli çalıştırıcıya neler söylediği merak uyandırmıştı.


Fikret Orman Kulüpler Birliği'nin düzenlediği SüperLig A.Ş panelinin çıkışında soruları yanıtlarken bu konu da gündeme geldi.


Başkan Orman medyaya yansıyan ve Aziz Yıldırım ile Perreira arasında geçen "Galatasaray Beşiktaş maçından sonra..."sözleriyle Galatasaray - Fenerbahçe maçının oynanma tarihinin kastedildiği iddialarına "Böyle bir konuşma aralarında geçip geçmediğini bilmiyorum. Böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil, terörden dolayı ertelenen bir şey" diye cevap verdi.


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde: 


"Hamd olsun Beşiktaş maçında bir terör olayı olmadan oyun oynadık. Ertelemeyle alakalı ise, devletin İçişleri Bakanlığı tarafından bu ertelemenin yapıldığı ifade ediliyor. Böyle bir ertelemenin somut şeylere dayandığını düşünüyorum. Yoksa devlet böyle bir erteleme istemez. Onun için de daha evvelden söylenip, söylenmediği veya bunun arkasındaki spekülasyonlara çok bir şey demek istemiyorum, inanmak da istemiyorum. 3 gün evvel açıklanmış, şöyle yapılmış filan. Bunlar esasında inanmak istemediğim şeyler açıkçası" "Türkiye'deki futbolu yöneten kişiler futbol federasyonudur. Aziz Yıldırım geçen gün yaptığı açıklamada söz verdiklerinden bahsediyor. Biz,tek sözümüzü futbolcularımızdan ve teknik direktörümüzden alıyoruz, şampiyonlukla alakalı kimseden böyle bir söz beklentimiz de yok. Böyle bir konuşma aralarında geçip geçmediğini bilmiyorum. Ama olmadığını, böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Onun ifadesi olabilir ama böyle bir uzlaşma üzerine böyle bir ertelemenin olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil, terörden dolayı ertelenen bir şey "


Fikret Orman son olarak Aziz Yıldırım'a verilen sözlerle neyin kast edildiği sorusunu " Onu muhataplarına sormak lazım" diye cevapladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS