Fikret Orman'dan Şenol Güneş sözleri

Fikret Orman'dan Şenol Güneş sözleri

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman sponsorluk töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Orman, Şenol Güneş'in durumuyla ilgili iddialara açıklık getirdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Dorak Holding'le yapılan sponsorluk için düzenlenen basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Şenol Güneş'le ilgli iddialara açıklık getiren Orman, "Şenol Güneş'le sözleşmemiz sezon sonu bitiyor. Mayıs ayında kongremiz var. O günün şartlarında oturur konuşuruz, kalmak istiyorsa sözleşme öneririz. Şenol Güneş'in konuşmalarını da dinledim. Milli takımdan önceki ayrılış şekli onda kırgınlık yaratmış. Yeniden dönmek isteyebilir. İsterse de bu onun tercihi. Saygı ve sevgiyle bakıyorum. Sezon sonuna kadar hocamızla çalışacağız" diye konuştu.

Orman, Güneş'in iki maçlığına Milli Takımı yöneteceğine dair çıkan haberlerle ilgili olarak da "Federasyondan Şenol Güneş'in Milli Takım'ı 2 maçlık yönetmesi için bir talep gelmedi. Böyle bir talep gelmesi için bizden evvel Şenol Güneş'le konuşmaları gerekir. Şenol Güneş bizim kölemiz falan değil. Olmayan bir talep üzerine yorum yapmayı doğru bulmuyorum" dedi.

Orman'ın diğer açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Beşiktaş takımı iyi oyunculardan kurulu olması, yarışmacı olması gereken bir takım. Japonya'dan oyuncu almak için oyuncu almayız. İyi olması lazım. Kagawa da iyi bir oyuncu. Daha takıma tam intibak sağlamadı. Bu hafta önemli bir maç var, Vodafone Park'ta kendisini gösterebileceği bir Fenerbahçe maçı var. O ve biz mutlu olursak Kagawa'yla devam ederiz. Şekil olsun diye yapılan şeyler bir süre sonra gider. Mesele ciddi işler yapmak. Ciddi ilgilendiğimiz oyuncular da var."

Yeni MHK'ya destek verdi

"Eski MHK yönetimine ve Yusuf Namoğlu'na teşekkür ederiz. Yeni MHK'yı hemen şu maçta şu oldu diye zora düşürmemek lazım. Önümüzdeki sezondan itibaren yeni MHK'nın ciddi faaliyet yapacağına inanmak istiyorum. Allah yardımcıları olsun."

"VAR çok doğru bir sistem. Ancak VAR bir sistem yönetenler ise insan. İnsanların bir şeyden korktuğunu düşünmüyorum ama daha fazla eğitim almaları gerektiğini düşünüyorum. Gördüğünü çalan kimseden çekinmeyen iyi niyetli olan bir hakem camiası diliyorum. Hakemlik zor bir iş. Birinci Ligi yöneten 18-20 hakem var. 9 bin hakemde 20'ye giriyorsan, işini de iyi yapacaksın. Haklı oldukları şey şu. Futbolcular iyi niyetli gelip Türkiye'de iyi niyetli olmayabiliyorlar. O konuda hakemlerimiz haklı. Sabri Çelik ve ekibine ben güveniyorum. İnşallah iyi işler yapacaklar."

"Bir gün geliyor beni bakanlığa göndermeye çalışıyorlar. Beşiktaş'ta muhalefetin beni göndermediği yer kalmadı. Burada hizmet etmekten gurur duyuyorum. Beşiktaş'a hizmet etmekten çok mutluluk duyuyorum. Federasyonla ilgili düşüncem de yok. Kim aday olur bilmiyorum, ben değilim."

"Derbinin tarihinin değişikliği ile ilgili Fenerbahçe'den talep gelseydi değerlendirirdik. Bunun Fenerbahçe'yle bir alakası yok. Fenerbahçe yönetimi bizi arayıp "Biz pazartesi oynamak istiyoruz' deseydi memnuniyetle kabul ederdim. Bizle konuşulmadan bir karar verilmesini yanlış buluyorum. İtirazda bulunsak da değişmeyecektir" diye konuştu.

"Beşiktaş'ın maçları şu anda zaten Japonya'da yayınlanıyor."

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS