Florian Grillitsch transferi İtalyanları yıktı

Florian Grillitsch transferi İtalyanları yıktı

Florian Grillitsch transferi İtalyanları yıktı

Geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaratan Galatasaray'da teknik direktörlük koltuğuna Okan Buruk gelirken transfer çalışmaları hızlandı. Sarı-kırmızılıların son transferi Avrupa'da büyük şaşkınlığa yol açtı. Yıldız ismin Aslan'a 'Evet' demesi özellikle İtalya'da hayal kırıklığı yarattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray önceki gün transferde çok sürpriz bir hamle yapmış ve bonservisi elinde olan Florian Grillitsch'le anlaşmıştı. Bu transfer Sarı-Kırmızılı taraftarlar kadar Avrupa futbol piyasasını da şaşkına çevirdi.

Çünkü son olarak Hoffenheim'da forma giyen ve piyasa değeri 16 milyon Euro olarak gösterilen Avusturyalı yıldızın ismi birçok önemli kulüple anılıyordu. İngiliz basını geçtiğimiz günlerde Arsenal ve Newcastle'ın Grillitsch ile ilgilendiğini duyurmuştu. İtalyan basını ise yıldız futbolcuyu Roma ve Fiorentina'nın istediğini yazmıştı.

Nantes Mostafa Mohamed için teklif yüksetti

Nantes Mostafa Mohamed için teklif yüksetti

GALATASARAY İKNA ETTİ

Alınan bilgilere göre Grillitsch'in aynı zamanda menajerliğini yapan babasının yüksek talepleri sonrası yapılan görüşmelerden sonuç alınamadı. Galatasaray yönetiminin uzun uğraşlar sonrasında hem Avusturyalı yıldız hem babasını ikna ederek bu transferi bitirmesi çok büyük yankı uyandırdı.

İTALYANLAR HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

Özellikle İtalyan basını, Fiorentina'nın ciddi şekilde Grillitsch'i istediğini ve gelinen durumun hayal kırıklığı yarattığını belirtiyor. Çok yönlü bir futbolcu olan tecrübeli yıldız, neredeyse kale haricinde tüm bölgelerde oynuyor.