Futbolcular Derneği harekete geçti

Futbolcular Derneği harekete geçti

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD), çalışmalarını güçlendirmek amacıyla uluslararası alanda ilk önemli adımını attı.

Dernek, Başkan Hakan Ünsal, Genel Sekreter Alpay Özalan ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Korkmaz başta olmak üzere 6 kişilik temsilci komitesiyle Uluslararası Futbolcular Derneği'ne (FIFPro) üyelik sürecini başlatmak için geçtiğimiz günlerde Hollanda'daydı.


FIFA tarafından da tanınan FIFPro'ya üye olma sürecini başlatmak için Hoofddorp'taki merkezde gerçekleştirilen ziyarette, FIFPro Genel Sekreteri Theo van Seggelen, Üyelik ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Frederique Winia ve derneğin Avrupa Kıtası Üyeleri Yönetimi Kurulu Üyesi Tony Higgins ile bir araya gelindi. Görüşmenin ardından üyelik sürecinin ilk adımı olarak TPFD'nin üyelik sürecinin ‘Gözlemci’ statüsüyle başladığı FIFPro tarafından açıklandı.


Toplantı sonrasında FIFPro Avrupa Kıtası Üyeleri Yönetimi Kurulu Üyesi Tony Higgins, " Türk Futbolu ve yaşanan sıkıntıları uzun zamandır yakından takip ediyoruz. Derneğin Türk Futbol tarihinde büyük başarılara imza atmış isimlerle yeniden harekete geçmesi bizi de çok sevindirdi. TPFD'nin çalışmalarını yakından takip edeceğiz ve gereken tüm desteği onlara sağlayacağız." dedi.


Derneğin uluslararası en önemli adımını attığını vurgulayan TPFD Başkanı Hakan Ünsal;  “FIFPro üyeliği hem dernek hem de Türk Futbolu açısından çok önemli bir adım. Dünya arenasında gün geçtikçe daha yakından takip edilmeye başlanan ülkemiz futbolunun ana öğesi olan futbolcularımızın da dünya standartlarında haklara sahip olmaları en büyük amacımız. Bu amaçla yola çıktığımız ilk günden itibaren FIFPro ile temas halindeydik. Uzun süren görüşmeler sonucunda üyelik sürecimizin başlaması hepimizin için mutluluk verici. Bundan sonraki süreçte FIFPro ile birlikte hem karşılıklı bilgi, deneyim paylaşımında bulunacağız hem de ülkemizdeki futbolcuların da uluslararası haklara sahip olmaları konusunda çalışmalar yürüteceğiz.” dedi.


TPFD'nin ziyaretine ve üyelik sürecinin başladığına kendi internet sitesinde de detaylı biçimde yer veren FIFPro, haberi, "Dünya Kupası Kahramanları Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'ni Yeniden Canlandırıyor" başlığıyla verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS