Son Dakika

Futbolda yeni takvim belli oluyor! Ligler kaldığı yerden devam edecek

A A

28.03.2020 - 10:07 Son Güncelleme:

Avrupa karantina altında, hayat durdu! Futbol da salgından nasibini aldı, liglere ara verildi, antrenmanlar evlerde yapılıyor. Akıllardaki soru; meşin yuvarlak yeşil sahaya ne zaman dönecek. UEFA’nın bu konuda harekete geçtiği, bütün ligler için ortak bir planlama yapıldığı öğrenildi. Maçlara Ağustos’ta kaldığı yerden devam edilecek, uluslararası takvim de değişecek.

Futbolda yeni takvim belli oluyor! Ligler kaldığı yerden devam edecek

Koronavirüs salgını Çin’den dünyaya yayıldı ancak en büyük tahribatı Avrupa’da yaptı. Belirsizliğin sürmesi nedeniyle futbola dönüş tarihi de netleşmiş değil. Bu konuda UEFA’nın tüm ülkeleri içine alan bir düzenleme üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Avrupa futbonun patronunun liglerin Ağustos ayından itibaren yeniden oynatılmasını masaya yatırdığı öğrenildi. Liglerin ve ulusal kupaların çarşamba ve pazar formatında oynanacak karşılaşmalarla Ekim ayı gelmeden tamamlanması öngörülüyor.

Yaz döneminde yapılacak transferlerin de bu süreçte forma giyebilmeleri konusunda bir düşünce olduğu bildirilirken, Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi takvimi de yeniden düzenlenecek.

Normalde 23 Haziran’da başlaması öngörülen ön elemeler, ligler tamamlandıktan sonra başlayacak ve grup karşılaşmalarından sonra verilen 2 aylık ara da kısa tutulacak. Plan hayata geçirilirse, EURO 2020’nin önümüzdeki sene oynanacak olması nedeniyle liglerin turnuvadan 1 ay önce tamamlanması gerektiği için takımları hayli sıkışık bir fikstür bekliyor olacak.

(Fanatik)