Galatasaray'da flaş UEFA gelişmesi!

  1. Spor
  2. Futbol
Galatasaray'da flaş UEFA gelişmesi!
Galatasaray'da flaş UEFA gelişmesi!

Galatasaray önceki dönemlerdeki gibi aşırı harcamaların olmaması için bir talebi olmamasına rağmen UEFA'yla protokol imzalayacak.

Galatasaray, geçmiş dönemdeki gibi fazla harcamalar olmaması için UEFA ile protokol imzalayacak. Zorunlu olmamasına rağmen UEFA’ya “Maaş denetimimizi birlikte yapalım” diyecek olan Galatasaray, yönetimlerin parayı har vurup harman savurmasını engelleyecek.

Geçtiğimiz yıl UEFA’nın koyduğu 65 milyon Euro’luk maaş sınırını 1.6 milyon euro aşan Galatasaray, gelecekte problem yaşamamak amacıyla Avrupa futbolunun patronuyla yeni anlaşma yapmak için kolları sıvadı.

Habertürk'ün haberine göre, UEFA’nın bir yaptırımı olmamasına karşın kendi kendisini dizginlemek isteyen Sarı-Kırmızılı yöneticiler, yeni bir taahhütte bulunmaya hazırlanıyor. Son divan toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Özbek’in, bu ayın sonunda İsviçre’ye giderek UEFA yetkilileriyle masaya oturacağı bildirildi. Özbek’in, önümüzdeki 3-4 yıl içinde sporculara ödenecek maaş bütçesinin belli bir sınırda kalacağını taahhüt edeceği ifade edildi.

Mayıs ayında kendilerinin seçilmesi durumunda bu taahhüde kesinlikle uyacak olan Özbek yönetiminin, seçilmemesi durumunda bile gelecek olan yönetimin yeniden Galatasaray’ı Finansal Fair-Play konusunda bir sıkıntıyla karşı karşıya bırakmaması için böyle bir karar aldığı ifade edildi.

Bu anlaşma ile birlikte 3-4 yıllık süreçte yönetimlerin har vurup harman savurmasının önüne geçilecek. Özbek’in, bu hamleyle 2023’e kadar Riva ve Florya arazilerinden gelecek olan paraların yanlış şekilde kullanımını önlemeye çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan Galatasaray'ın talebinin aksine UEFA'nın isteği üzerine bu görüşmenin yapılacağı da iddia ediliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS