hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Galatasaray'da boykot bitti

  Galatasarayda boykot bitti
  expand

  Galatasaray'da, futbolcuların transfer taksitleri ve maç primlerini uzun süredir alamadıkları gerekçesiyle iki gündür sürdürdüğü antrenman boykotu sona erdi.

  Galatasaraylı futbolcular, yaklaşık dört aydır para alamamalarına tepki olarak gerçekleştirdikleri iki günlük antrenman boykotuna son verdi. Sarı-kırmızılı ekip, bu akşam tam kadro antrenman yaptı.
   
  Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Teknik Direktör Erik Gerets yönetiminde gerçekleştirilen antrenman son anda medya mensuplarına da açıldı.
   
  Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, antrenman sonrası medya mensuplarına yaptığı açıklamada, çok arzulu bir çalışma yaptıklarını belirterek, "hem biz hem de oyuncular bu antrenmanı özlemiştik. Artık sezon sonuna kadar her gün antrenmanlarımızı yapacağız. Artık böyle şeyler yaşanmayacak" dedi.
    
  İstemeyen oyuncu olursa izin vereceklerini, onun dışında, isteyen her futbolcunun, zamanında antrenmana katılacağını ifade eden Gerets şunları söyledi:
    
  "Oyuncuların dün aldığı kararı anlayışla karşıladım. Bundan sonra tüm oyuncularımız sorumluluklarını bilerek, yolumuza devam edeceğiz. Basının da yanlış değerlendirme içine girmemesini istiyorum. Bu, tamamen takım içinde alınan bir karardı. İki, üç kişinin aldığı bir karar değildi."
   
  Galatasaray ile sözleşme imzalayan Emre Aşık'ında yer aldığı çalışmaya ülkelerinde bulunan Kamerunlu Song ve Saidou ile sakatlığı süren Yalçın katılmadı.
   
  Beşiktaş ile sözleşmesinin feshi konusunda Tahkim Kurulu'nun henüz son sözünü söylemediği Okan Koç ise salonda çalıştı.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow