Galatasaray'da olağanüstü hal uygulaması

Galatasaray'da olağanüstü hal uygulaması
Aydın Yılmaz, Nordin Amrabat, Dany, Pandev, Eboue, Gökhan Zan, Engin Baytar, Felipe Melo, Yekta Kurtuluş, Kaan Baysal, Berk Yıldız, İbrahim Coşkun, Sinan Bolat ve Yiğit Gökoğlan bu süreçte Galatasaray ile yollarının ilelebet ayıran oyuncular oldu.

Sarı-Kırmızılı kulüpte UEFA’nın artçı şokları sürüyor... Galatasaray’ın Avrupa kupalarından 1+1 yıl men edilmesinin istenmesi nedeniyle, çok büyük bir gelir kaleminden mahrum kalmak üzere olan Sarı-Kırmızılılar, yeni bir yol haritası çizmeye çalışıyor.

Başkan Dursun Özbek, kardeşi Mehmet Özbek ve genel sekreter Fatih İşbecer, Türk Telekom Arena Stadı’ndaki kulüp ofisinde toplantı üzerine toplantı gerçekleştiriyor.


Galatasaray’da adeta olağanüstü hâl ilan edilirken, çözüm yolu üzerinde uzlaşı sağlanması adına tüm birimler harekete geçirildi.


UEFA zirvesi 12 Şubat’ta


Galatasaray Yönetimi’nin şu an belirlediği öncelikli hedef, dün açıklandığı üzere 12 Şubat’ta UEFA ile yapılacak olan hayati toplantı. Verilecek cezayı minimuma indirmek ya da 1+1 olarak talep edilen men işlemini, sadece 1 yıla düşürmek gibi seçenekleri bulunan Sarı-Kırmızılılar, tüm ihtimalleri gözden geçiriyor. Bu doğrultuda Avrupa’da futbol hukukunu bilen sportif finans uzmanlarından yardım talep edilecek.


Kim bu Alexis Delgado, nasıl bir futbolcu?


Transferden vazgeçilmiyor


Galatasaray Yönetimi tüm olumsuz gelişmelere karşın mevcut transfer politikasından vazgeçmiyor. Teknik direktör Mustafa Denizli’nin istediği 2 takviyeyi yapmak için çalışmalarını sürdüren Sarı-Kırmızılılar, oyuncuların maliyetini düşürmek adına yoğun çaba sarf ediyor. Transferlerin bu yüzden geciktiği vurgulanıyor.


'Paris saldırısından sonra Türk'üm diye...'


30 milyon Euro örnek olacak


UEFA’nın Galatasaray’a gönderdiği raporda, 2012-2013’ün zararı 38 milyon Euro, 2013-2014’ün zararı 70.4 milyon Euro, 2014-2015’in zararı ise 55.8 milyon Euro olarak görünüyordu. Sarı-Kırmızılılar’ın 2015-2016 sonunda ise UEFA’nın kabul edilebilir sapma olarak belirlediği 30 milyon Euro civarında kalabileceği ifade ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS