Galatasaray'dan "ısıtma sistemi" açıklaması

Galatasaray'dan "ısıtma sistemi" açıklaması

Galatasaray kulübünden yapılan açıklamada ısıtma sisteminin devrede olmasına rağmen zeminin karla kaplandığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Bu akşam Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Galatasaray - Juventus maçı yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın zemininde bulunan ısıtma sistemi 10 dereceden itibaren devreye girmektedir.

Kar yağışının aşırı yoğun olması ve iri taneli dolu şekline dönüşmesi nedeniyle, ısıtma sisteminin devrede olmasına rağmen saha zemini karla kaplanmıştır. Bu durumun ardından karşılaşmanın hakemleri tarafından maçın ertelendiği açıklanmıştır. "

 

Açıklamaya neden olan iddia

 

Avrupa ve Rusya'da karlı havalarda ertelenen maça rastlanmazken, Türk Telekom Arena'da saha zemininin altında da son teknoloji ısıtma sisteminin bulunduğu, ancak maç öncesi çalıştırılmadığı için skandala imza atıldığı iddia edilmişti.

Alman malı sıcak su ısıtma sisteminin zeminin 16 santim altına kılcal damarlar şeklinde yerleştirildiği, ancak stat yönetiminin yoğun kar yağışı başladıktan sonra sistemi çalıştırdığı için zemine yararı olmadığı öne sürülmüştü.

Bu arada doğal gazla ilgili iddianın zemin ısıtmasıyla ilgisinin bulunmadığı, tamamen tribün ısıtmasında yaşanan bir sorun olduğu da hatırlatıldı

İGDAŞ'tan açıklama

"TT Arena’da 10 Aralık Salı günü oynanan Galatasaray - Juventus karşılaşmasının yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenmesine ilişkin yayınlanan haberlerde, sahanın ısıtma sistemine doğalgaz bağlanmadığı için İGDAŞ’ı sorumlu tutan ifadelere yer verildiğinden dolayı aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.

TT Arena 12.12.2010 tarihinden itibaren doğalgaz kullanmaya başlamıştır. TT Arena’nın Kompleks içinde doğalgaz bağlanması için başvuruda bulunduğu tüm ünitelere gerekli tesisat kontrolleri yapıldıktan sonra doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Söz konusu ünitelerde halihazırda doğalgaz kullanılmaktadır.

TT Arena tribünlerin doğalgazla ısıtılabilmesi için başlattığı proje çalışmasını tamamladığında İGDAŞ tribünlere de doğalgaz bağlantısını gerçekleştirecektir. Bilindiği üzere herhangi bir mekana doğalgaz verilebilmesi için öncelikle proje dosyaları ile İGDAŞ’a başvurulması gerekmektedir. Her abonemiz için uyguladığımız standart güvenlik kontrollerinin proje dosyalarında ve tesisatta yapılması sonrası doğalgaz açılabilir. Bu sürecin en kısa sürede tamamlanabilmesi için de İGDAŞ Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’ya her türlü desteği vermektedir.

Gerekli başvurular yapılmadığı halde İGDAŞ’ı gaz vermeyen kurum olarak, yaşanan sıkıntının sorumlusu şeklinde gösteren açıklamaların gerçeği yansıtmadığını bildirir, kamuoyunun bu konuda doğru bilgilendirilmesinde aracı olmanızı rica ederiz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS