Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Denizli oldu

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Denizli oldu

Galatasaray Mustafa Denizli ile 1.5 yıllık anlaşma sağladı. Denizli, Kasımpaşa maçı ile mesaiye başlayacak.

Hamza Hamzaoğlu'ndan Mustafa Denizli açıklaması

"Burak'ı kadro dışı bırak"

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek ile teknik direktör Mustafa Denizli, Point Hotel Barbaros'ta gerçekleştirilen görüşmenin ardından basın mensuplarına birlikte açıklama yaparak, anlaşmaya varıldığını duyurdular.

"1-2 gün içerisinde sözleşmemizi imzalayacağız"

Mustafa Denizli ile bir araya geldiklerini aktaran Dursun Özbek, şunları söyledi:

"Dün bir toplantı yapmayı kararlaştırmıştık ve bugüne nasip oldu. Hocamızın Galatasaray'daki hizmetlerini anlatmaya gerek yok. Boşalan teknik direktörlük görevine gelmesini hocamdan rica ettim. O da prensip olarak bunu kabul etti. El sıkıştık. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde konuyu detaylandırıp, sözleşmemizi imzalayacağız. İki taraf için de hayırlı bir karar olduğunu düşünüyorum. Hocama da yeni görevinde başarılar diliyorum."

Denizli: "2 yıl önce de teklif gelmişti"

Mustafa Denizli, sporculuk hayatını sonlandırdığı ve teknik adamlık kariyerine başladığı Galatasaray'da yeniden görev alacak olmanın kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi.

"Teknik adamlık kariyerime bu camiada başladım. Parantezi burada açtım, inşallah yüzümün akıyla da burada kapatacağım" ifadelerini kullanan Denizli, "Beni bu koltuğa oturtan, bugün taşıdığımı ismi, kariyeri borçlu olduğum camiadan böyle bir görev isteği gelince karşılıksız kalamadık. Bundan yaklaşık 2 yıl önce benzer bir talep vardı ancak gerçekleşmemişti" diye konuştu.

"Gelen teklif bu kez farklı"

Kendisine bu kez gelen teklifin farklı olduğunu anlatan tecrübeli çalıştırıcı, "Eğer bir gün başarılarımı, ismimi riske edeceksem, uğruna her şeyimi riske edebileceğim camia burasıdır. Teknik adamlık anlamında mesleki kariyerimin başlangıcı olan, bana bu imkanı tanıyan, güveni duyan camia, bir gün benden böyle bir görev istediyse, bundan sadece onur duyarım" değerlendirmesinde bulundu.

"Beklentileri karşılamaya çalışacağım"

Galatasaray gibi güçlü bir camiada ve takımda tüm beklentileri karşılamaya çalışacaklarını vurgulayan Denizli, şunları kaydetti:

"Zor bir göreve başlıyoruz. Hiçbir görev kolay değildir. Bunun heyecanın da yaşıyorum. Bu heyecanı yaşamadan olmuyor zaten. Heyecanımı kaybettiğimde, bu görevlerde de bulunmam. Teknik direktör olarak ilk kez görev aldığım 1997 yılındaki heyecanım neyse, bugün belki 1 kat daha fazla."

"Terim ve Hamzaoğlu'nu arayacağım"

Denizli, sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörleri Fatih Terim ve Hamza Hamzaoğlu'nu arayıp, tavsiyelerini dikkate alacağını söyledi. Yardımcılarının kim olacağıyla ilgili henüz çalışma yapmadıklarını aktaran Denizli, "Burada görev yapmış iki tane çok yakın arkadaşımızdan destek isteyebilirim. Biri Fatih Terim, diğeri ise Hamza Hamzaoğlu. Buradaki durumu daha iyi bilen bu insanları arayıp, tavsiyelerini alırım. Camia için en faydalı olanı, en faydalı olacak kişileri nasıl tercih edebiliriz konusunda görüşebiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Göreve Atletico Madrid maçından sonra başlayacak

 Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid ile yapacağı maçta takımın başında bulunmayacağını anlatan Denizli, Madrid dönüşünde takımın başına geçeceğini ve hafta sonu lig maçına da yine takımla çıkacağını dile getirdi.

Anlaşma 1,5 yıllık

Denizli, salondan ayrılırken yöneltilen bir soru üzerine, Galatasaray'la anlaşmasının 1,5 yıl için olduğunu paylaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS