Gary Medel 12 numarayı giyecek

  1. Spor
  2. Futbol
Gary Medel 12 numarayı giyecek

Beşiktaş'ın İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Inter'den 3 yıllığına kadrosuna kattığı Şilili milli oyuncu Gary Alexis Medel Soto'yu basına tanıttı.Medel, Beşiktaş'ta 12 numaralı formayı giyecek.
Şilili futbolcu, 12 numaranın taraftarı simgelediğini vurgulayarak, "Beşiktaş'ın büyük taraftarı var. 12 numarayı seçtim, çünkü 12 numara taraftarın numarası. Boca Juniors'tan da teklif aldım ama Beşiktaş'ı seçtim. Burada da en az o kadar ateşli taraftar ve çok büyük bir kulüp beni bekliyordu." değerlendirmesinde bulundu.
Fikret Orman ise Medel'in taşıyacağı forma numarası hakkında, "Medel, futbol kariyerine Arjantin'de Boca Juniors'ta başladı. Orada da bizim gibi çok tutkulu bir taraftar kitlesi var. Hangi numarayı istediğini sorduğumda 12 numarayı istediğini söyledi. Orada da 12 numara taraftar için veriliyor. Beşiktaş'ın taraftarlarıyla en iyi ilişkisi olan oyuncularından birisi olacağını düşünüyorum." açıklamasını yaptı.
Siyah-beyazlı kulübün transfer döneminde yayımladığı videolarla gündeme getirdiği, "Come to Beşiktaş" (Beşiktaş'a gel) sloganını değerlendiren Şilili milli futbolcu, "Yeni bir şey ve dikkat çekici. İnsanların beğenmesi önemli, bizim ne düşündüğümüz değil. Herkes de beğendi." ifadelerini kullandı.
Fikret Orman, yayımladıkları "Come to Beşiktaş" videolarının dünyada yaklaşık 1,5 milyar defa görüntülendiğini dile getirerek, "Ülkemizin tanıtımı açısından önemli bir şey yaptığımızı düşünüyorum. İletişim birimi tebrik ediyorum. Devam edecekler, güzel şeyler yapacaklar." diye konuştu.
10 / 12
Gary Medel 12 numarayı giyecek
11 / 12
Gary Medel 12 numarayı giyecek
12 / 12
Gary Medel 12 numarayı giyecek
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS