Gençlerbirliği'nde 7 istifa

Gençlerbirliği'nde 7 istifa

Geçen yıl duayen başkanı İlhan Cavcav'ı kaybettikten sonra başkanlık koltuğunu oğul Murat Cavcav'a devreden Gençlerbirliği Kulübü'nde sular durulmuyor.

Duayen başkanlarının isminin taşındığı sezonda düşme hattında yer alan

kamuoyunda da şaşkınlıkla karşılanan ani teknik direktör değişiklikleri; başarısız bulunarak görevine son verilmesinden iki ay sonra tekrar geri getirilen teknik direktörün sürekli agresif bir dille yaptığı açıklamalarla Gençlerbirliği imajına zarar vermesi, bütün Gençlerbirlikliler için izaha muhtaç olan rahatsızlık verici gelişmelerdir. Oysa, tam bu gibi konularda istişari katkısı olması gereken Divan Kurulu, bu görevi yapmamakta, dahası, görülen o ki, kendisinden böyle bir görev, böyle bir katkı beklenmemektedir.


Son olarak, yıllardır bulunduğu her ortamda kulübümüzün gönüllü temsilcisi gibi çaba harcadığını yakından bildiğimiz kulüp üyemiz Mehmet Soylu'nun, yanında çocuğuyla beraber, Antalya deplasmanı dönüşü teknik direktör ve bir futbolcumuz tarafından uğradığı tacize dair vahim iddialar, bunun karşısında kulüp yönetimince benimsenen geçiştirici tutum, Gençlerbirliği'nin değerleriyle ilgili gözlemlediğimiz duyarsızlığı bir defa daha teyit etmiştir."


GENEL KURULA MECBUR KALABİLİR


Söz konusu şartlar altında Divan Kurulu'nda yer alarak "bu yönetim anlayışına ortak olmamak" için istifa eden kurul üyelerinin her biri Gençlerbirliği camiası açısından önemli isimler. Gençlerbirliği tarihini kaleme alan Tanıl Bora gibi Necdet Özkazancı ve Ozan Güler tribünlerin tanınan simalarından. Doğan Akpınar taraftarlar derneğinin eski başkanı, şu anda bir sivil toplum örgütünde yöneticilik yapan Akşit Özkural ise eski futbolcu Serçe Münir'in oğlu. Önce yönetim sonra divan kurulunda yaşanan istifaların devam edebileceği iddialar arasında. Daha önce yönetim kurulunda yaşanan istifalardan sonra yedek üyelerle yola devam eden Murat Cavcav'ın ilerleyen dönemde yeni istifalarla genel kurula mecbur bırakılması da olasılıklar arasında olduğu öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS