Genk Belçika pasaportu olan Türk seyircileri stada alacak

Genk Belçika pasaportu olan Türk seyircileri stada alacak

UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ı ağırlayacak olan KRC Genk kulübü, Siyah-beyazlı ekibin talebine rağmen Belçika pasaportu olan Beşiktaşlı taraftarların maçı izleyebileceğini duyurdu.

Beşiktaş Kulübü'nün talebi gereği Siyah-beyazlı ekibin Avrupa deplasmanlarına ceza alma tehlikesi nedeniyle Türk taraftarlar alınmıyor.


Genk kulübü ise farklı bir yola giderek Belçika pasaportu olan Türk taraftarların kendileri için ayrılan bölümde maçı izleyebileceklerini duyurdu.


Sadece Türk pasaportu olan taraftarlar ise stada alınmayacak.


Buna göre Belçika pasaportu olan Türk taraftarlar AA, BB, CC, DD ve CL 3-4 bölümlerinde maçı izleyebilecek. Bu bölümlerin iki tarafındaki kısımlar ise güvenlik amacıyla boş bırakılacak.


UEFA, Lyon-Beşiktaş maçının ardından her iki kulübe olayların iki yıl içinde bir kez daha tekrar etmesi halinde men cezası vermişti. Beşiktaş bu nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da taraftarlarından Avrupa'daki deplasman maçlarına gitmemelerini istiyor.


Bu sezon sonunda 2 yıllık süre dolacak. Beşiktaş taraftarlarının önümüzdeki sezondan itibaren Avrupa'daki deplasman maçlarına girmesine izin verilmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS