Gökhan Gönül'den Trabzonspor'a sitem

Gökhan Gönül'den Trabzonspor'a sitem

Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül, Trabzonspor maçında sahada yaşanan olaylar sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Gökhan Gönül, "Kazandığımız için mutluyuz. Söylemem gereken bir şeyler var o yüzden geldim. Herkes sahadaki duruşumu bilir. Yenildiğimiz zaman bile rakip oyuncuları, teknik adamları tebrik eden, ortam gerildiğinde daha çok sakinleştirmeye çalışan biriyim. Ülkenin bazı futbol anlamındaki sorunlarının yatışması için uğraş veren oyunculardan bir tanesiyim. Bir pozisyonda da iki oyuncu biraz sert girince rakip takımın hocası da, kendine ayrılan bölümü terk ederek ortalığı germe adına bir şeyler söylüyor. Dışarıdan yanlış anlaşılabilir, ben hocaya 'sen ne yapıyorsun, sen yapma bari' diyorum. 'Hadi lan, bak lan işine' falan diyor. Sadece futbolcular değil spor adamları da tv programlarında futbolu geliştirmek için şöyle yapmalıyız, böyle yapmalıyız diyorlar. Burada onları söyleyip sahada da yine aynı şekilde davransınlar" dedi.


"Ben amatörde de oynasam değişmem"


Salih Dursun'un yerde Lazar Markoviç ile yaşadığı gerginlik sonrası kenardan Sadi Tekelioğlu ile bir tartışmanın içinde kalan Gökhan Gönül, maç sonunda bu durum kendisine sorulduğunda, "Yaşananları herkes gördü. Ben orada 'sen yapma bari hocam' dedim. Başka bir şey yok" şeklinde konuştu.


Gönül, Tekelioğlu'nun, "Fenerbahçe'ye gelince demek böyle oluyormuş" sözüne karşılık ise Gönül, "Ben amatörde de oynasam değişmem" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS