Göztepe'den Önder Özen açıklaması

Göztepe'den Önder Özen açıklaması

Göztepe kulübü, 23 Mart tarihinde Teknik Direktör Önder Özen'in ortaya çıkan ses kaydıyla ilgili resmi sitesinden açıklama yaptı.

PTT 1. Lig ekiplerinden GöztepeBeşiktaş ve FenerbahçeBaşkanları hakkında ses kaydı ortaya çıkan Önder Özen hakkında açıklama yaptı.

RESMİ SİTEDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

"23.03.2016 tarihinde düzenlenen gala öncesindeki kokteyl ortamında gerçekleşen samimi sohbet esnasında, gizli yapılan ses kaydı hakkındaki görüşlerimiz şu şekildedir.

Gerçekleşen gala töreninde basın mensupları ile Başkanımız sohbet ederken Başkanımızın onay ve bilgisi dışında ses kaydı yapıldığı ve bunun akabinde Teknik Direktörümüz Önder Özen ve basın mensuplarının başkanımızın yanından ayrılarak sürdürdüğü sohbetin de etik olmayan bir şekilde kaydedildiği ortaya çıkmıştır.
 
İlk olarak Sayın Önder Özen'in söz konusu olayda sarf ettiği sözlerin kulübümüz tarafından tasvip edilemez olduğunun tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.


Futbolda 2-3-5'ten 'Tiki Taka'ya giden yol 


Bunların yanı sıra bilinmesini isteriz ki;
 
Göztepe’miz Türk Futbolunun en değerli ve en geniş kesime hitap eden kulüplerinin başında gelmektedir. Bu sebeple kamuoyunun ve dolayısıyla basının, kulübümüz üstündeki ilgisi doğal ve haklıdır. Kulübümüz; basına karşı oluşturduğu yaklaşım, basın mensuplarının tesislerimizi kullanımı, etkinliklerde basın mensuplarına verdiğimiz değer ve anlayış nedeniyle taraflı tarafsız tüm basın emekçilerinin takdiri ile karşılanmaktadır. Basın mensuplarıyla kol kola hareket eden kulübümüz, onları her zaman camia içinde görmekten mutluluk duymuştur. Bizlerle beraber gece gündüz, kar kış demeden, içeride ve dışarıda işini layıkıyla yapan değerli basın mensuplarını tenzih ederiz. Ancak, Göztepe Muhabiri Sayın Burak Hakerler’in haber ve görüş ortaya koymaktan ziyade kaos odaklı çalışma prensibini ve böyle bir ortam olmadığında ise basın etik kurallarına aykırı çalışma yollarını kabul etmemiz mümkün değildir.


Şunu açıkça belirtmek isteriz ki Göztepe sahipsiz değildir. Aksine spor dünyasında hiç örneği olmayacak şekilde camiası tarafından sahiplenilmiş, asla hiçbir kimse tarafından yıpratılmasına izin verilmeyecek bir kulüptür. Yıllardır bu tarz kişilere cevap vermemiş olmamız kulübümüzün ilkeli duruşundandır.


Sayın Burak Hakerler’in nezdinde gizli ses kaydı ile birebir sohbetlerin Göztepe’mize ve camiamıza zarar verecek şekilde kullanılmasını şiddetle kınıyoruz.
 
Konu hakkındaki takdiri kamuoyuna bırakıyoruz."


TSYD Önder Özen'i kınadı


Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Göztepe Teknik Direktörü Önder Özen'in gazeteci Burak Hakerler'e yönelik üslubunu kınadı.


TSYD'den yapılan yazılı açıklamada, teknik direktör Özen'in Yeni Asır gazetesinin spor muhabiri ve TSYD üyesi Hakerler'i, medya mensuplarının davet edildiği bir etkinlikte tehdit ettiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:


"Arkadaşımızın bu etkinliğin bir davetlisi yani Göztepe Kulübünün misafiri olduğuna, ayrıca görevini yapmak maksadıyla burada bulunduğuna dikkat çekmek istiyoruz. Beyefendi imajı ile tanınan tecrübeli bir teknik direktör ve futbol adamının genç bir muhabirle, 'Sen gel bakayım buraya' diye konuşmaya başlamasını, ardından 'Yoksa paramparça olursun' diye biten alenen tehdit içerikli ifadelere başvurmasını kabul edilemez buluyor, kınıyoruz."


Her meslek mensubu gibi gazetecilerin de eleştirilebileceği vurgulanan açıklamada, "Gazeteciler de eleştirilebilir ancak hakaret ve tehdit edilemez. Önder Özen'i arkadaşımızdan özür dilemeye çağırıyoruz. Spor yazarlarının, spor gazetecilerin bu tür saldırılara uğramasına derneğimizin asla sessiz kalmayacağını, kamuoyuna duyururuz" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS