Hüseyin Çimşir: Pandemi olmasaydı şampiyonduk

Hüseyin Çimşir: Pandemi olmasaydı şampiyonduk

Hüseyin Çimşir: Pandemi olmasaydı şampiyonduk

Trabzonspor Eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir; Trabzonspor kariyeri, Erzurumspor süreci, Beşiktaş-Trabzon maçı öncesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hüseyin Çimşir; Süper Lig, Trabzonspor, kariyer planlaması, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür hakkında konuştu. Çimşir; 2019-2020 sezonunda kaybedilen şampiyonlukta pandeminin de etkisi olduğunu söyledi.

Kilit oyuncular Nwakaeme ve Bakasetas

Hüseyin Çimşir, "Beşiktaş-Trabzonspor maçı her iki takım için de zor geçecektir. Keyifli bir mücadele olur diye tahmin ediyorum. Nwakaeme, Trabzonspor'a geldiğinden beri skora katkı sağlayan kreatif bir oyuncu. Bakasetas ise Nwakaeme ile birlikte takımın skor yüküne ciddi anlamda katkı yaptılar. Beşiktaş maçında Nwakaeme ve Bakasetas ciddi anlamda katkı sağlayacaklardır." ifadelerini kullandı ve ekledi:

'Abdullah Avcı üst düzey performans sergiliyor'

"Abdullah Avcı Trabzonspor'a geldikten sonra üst düzey performans sergiliyor, Trabzonspor'a katkısı çok başarılı. Abdullah Hoca şehir ile bütünleşti. Umarım bu tablo sezon sonuna kadar devam eder. Süper Lig değişken bir lig. Şimdi liman sakin, dalgalanmalar illaki olacaktır. Bu dalgalanmalarda Trabzonspor taraftarının takımına sahip çıkması gerekiyor."

'Trabzon dışında Anadolu'dan şampiyon zor'

Anadolu takımlarının ligdeki başarısından da bahseden Çimşir, "Hatayspor uzun yıllardır 1. Lig ve Süper Lig'de başarılı işlere imza atıyorlar. Hatayspor'da ciddi bir yönetim başarısı var. Alanyaspor'da da aynı tablo var. Alanya, Süper Lig'de teknik direktörlerin çalışacakları bir kulüp. Trabzonspor dışında şu anda Anadolu'dan bir şampiyon çıkar mı? Bu durumu zor görüyorum. Bizim ülkemizde 40-45 yaş aralığında antrenör genç olarak adlandırılıyor. Fakat yurt dışında bu yaş aralığı tecrübeli oluyor. Ömer Erdoğan, Çağdaş Atan, İlhan Palut güzel işlere imza atıyor. Ülkemizde uzun vadede değil kısa vadede planlamalar var. Uzun vadede bir proje gelirse biz de değerlendiririz." dedi.

'Pandemi olmasaydı şampiyon olurduk'

'2019-2020 sezonunda pandemi süreci yaşanmasaydı şampiyon olurduk' diyen Hüseyin Çimşir, "Pandemi süreci olmasaydı şampiyon olurduk. Çünkü en büyük gücümüz taraftarımız yoktu. Pandemi dışında sakatlıklarda o dönemki formumuzu etkiledi. Sosa, Ekuban ve Nwakaeme'nin sakatlığı bize olumsuz yansıdı. Güzel işlere imza attık fakat maalesef istediğimiz şampiyonluğa ulaşamadık. Trabzonspor'un son 20 senesinde sıralama ve puan anlamında en iyi 3-4 performansından birini sergilemiştik." diye konuştu.

Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür sözleri

Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür hakkında ise Çimşir, "Uğurcan Çakır ülkemizin en önemli kalecilerinden birisi. Ülkemizi ve Trabzonspor'u en iyi şekilde Avrupa'da temsil edecektir. Abdülkadir Ömür daha önce Avrupa'ya gidebilirdi. Abdülkadir'in yaşadığı sakatlıklar süreci olumsuz etkiledi. Abdülkadir Ömür'ün Galatasaray maçında yaşadıkları belki de onu olumlu etkiledi. Abdülkadir son 2 yıldır zor süreç yaşadı, pandemi döneminde yaşadığı sakatlık vs. Abdülkadir Ömür formuna kavuşuyor, eski Abdülkadir'i izleyeceğiz gibime geliyor." şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BB Erzurumspor süreci

BB Erzurumspor sürecini değerlendiren Hüseyin Çimşir, "Erzurum'da 18 gün görevde kaldım. Erzurum süreci hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum." açıklamasında bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'Kariyer satın alıyoruz'

42 yaşındaki teknik adam sözlerini şu şekilde tamamladı: "Yabancı kuralı konusunda yasaklara karşıyım. Trabzonspor, Uğurcan Çakır varken yabancı kaleci mi aldı? Fenerbahçe'de 3 sezondur kaleyi Altay Bayındır koruyor. Kadronuzda iyi yerli oyuncunuz varsa zaten onlar şans buluyor. Biz doğru ve kaliteli oyuncuları bu ülkeye getirebiliyor muyuz? Sorun bence bu. Biz ülke futbolunda kariyer satın alıyoruz. Biz bu durumdan vazgeçmediğimiz sürece bu böyle devam edecek.

'Toplum olarak hikaye seviyoruz'

"Genel yorumum ise biz direkt işin skor tarafına bakıyoruz. Ülke futbolunda bugünü değil yarını düşünmeliyiz. Futbol ekonomisinde deniz bitti bazı şeylere karar vermemiz lazım. Bizim oyuncu yetiştirirken oyunumuzu da yetiştirmemiz gerekiyor. Ülkemizde bir hoca ile 3 yıllık sözleşme imzalanıyor fakat çalışma ortalamamız 6 ay. Ülkemizde rol model kulüplerimizin olması lazım. Hedefe oynayan takımlar, oyuncu yetiştiren takımlar gibi. Ülkemizde sadece şampiyon kulüpler başarılı görülüyor. Hatayspor'u, Alanyaspor'u, Konyaspor'u başarısız mı göreceğiz? Bütçe-fayda olarak üç takım da güzel işlere imza atıyor. Bizim ülkemizde bir teknik adamın başarısı tabelaya bağlı. Bizim ülkemizde iyi ve kötü sonuçlardan sonra teknik direktörlere iyi ve kötü hikaye yazıyoruz. Biz toplum olarak hikaye seviyoruz."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

(Ajansspor)