İngiliz futbolunda cinsel istismar iddiaları Chelsea'ye sıçradı

İngiliz futbolunda cinsel istismar iddiaları Chelsea'ye sıçradı
Cinsel istismarla suçlanan Eddie Heath artık hayatta değil

İngiltere'yi sarsan futbolda cinsel istismar iddialarına bir yenisi katıldı. Bu kez Chelsea'de 11 yıl baş gözlemci olarak görev yapan Eddie Heath suçlanıyor.

Telegraph gazetesi Chelsea kulübünün eski başgözlemcisinin genç takımdan bir oyuncuya bir yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğunu İngiliz kulübünün bu olayı örtbas etmek için genç futbolcuya kamuya açıklamamak kaydıyla gizli ödeme yaptığını iddia etti.


İddiaya göre olay 1970'li yıllarda yaşandı.


Gazete istismarda bulunan kişinin Eddie Heath olduğunu öne sürerken çocuğun ve ailesinin olayı basına anlatmakla tehdit etmesi üzerine Chelsea kulübünün ödeme yaptığını yazdı.


İngiliz futbolcunda cinsel istismar skandalı


Ödemenin 3 yıl sürdüğü ve bunun karşılığında çocuk ve ailesine kamuya konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarına dair sözleşme imzalatıldığı belirtiliyor.


Rus Roman Abramovich'in sahibi olduğu Chelsea'nin o dönem ne kadar ödeme yaptığı bilinmiyor.


Hayatta olmayan tacizci Eddie Heath, Chelsea'de 1968 - 1979 yılları arasında görev yaptığı öğrenildi.


Heath o dönem Ray Wilkins gibi oyuncuları A takıma kazandırmıştı.


Telegraph gazetesi Heath'in tacizine uğrayan kurbanların birden fazla olduğunu da iddia ederken açıklama yapan kurbanın kimliğini ise yayınlamadı.


Chelsea kulübü bir açıklama yaparak konuyla ilgili bir araştırma yapılması amacıyla bir hukuk firmasıyla anlaşıldığını bildirdi.


Öte yandan İngiliz futbolundaki taciz iddialarını gündeme taşıyan Ray Wilkins, Eddie Heath'i tanıdığını ve onun tacizci olduğuna inanmadığını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS