Son Dakika

İrfan Can Kahveci 5-10 maç arası ceza alabilir

A A

30.11.2021 - 23:37

Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu İrfan Can Kahveci, "Saldırı" gerekçesiyle 44. maddeden PFDK'ya sevk edilirken Atakan Çankaya ile arasında yaşanan kavganın eskiye dayandığı iddia edildi.

İrfan Can Kahveci 5-10 maç arası ceza alabilir

Fenerbahçe, Süper Lig'in 14. haftasında Göztepe ile deplasmanda 1-1 berabere kalırken maç boyunca karşı karşıya gelen İrfan Can Kahveci - Atakan Çankaya ikilisi, PFDK'ya sevk edildi.

Göztepe'de oynanan maçta sık sık karşı karşıya gelen ve ilk yarıda kısa süreli bir tartışma yaşayan İrfan Can Kahveci ve Atakan Çankaya'nın devre arasında kavga ettiği belirtildi.

Saha içinde kıran kıran mücadele eden ikilinin devre arasında koridorda kavga ettiği belirtilirken her iki futbolcu da PFDK'ya sevk edildi.

İrfan Can, "Saldırı" gerekçesiyle sevk edilirken Atakan ise "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle 36'ncı maddeden tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

TFF Hukuk Müşavirliği, İrfan Can'ı "Saldırı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca tedbirli olarak sevk ederken oyuncu talimat gereği 5 ila 10 maç ceza alabilir.