İşe Şenol Güneş'in çok konuşulacak çağrısı

İşe Şenol Güneş'in çok konuşulacak çağrısı

Fenerbahçe ile oynadıkları karşılaşma sırasında kafasına atılan cisim ile yaralanan Şenol Güneş çok konuşulacak bir öneriyi dile getirdi.

Şenol Güneş Hürriyet'e konuştu! Mehmet Arslan'ın sorularını yanıtlayan Beşiktaş teknik direktöründen çarpıcı sözler...Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olayların baş kahramanı haline gelmişti. Bütün ülke o anda ne yaşadığını merak ediyordu. “İnşallah bu bir milat olur diyerek” söze başladı. Sinirli değil üzgündü. 


Hocam geçmiş olsun. Ne oldu dün akşam?


Edilen küfürlerden dolayı Tolga tartışıyordu. Ben araya girdim. ‘Yapmayın’ dedim. Bir anda kafama bir şey isabet etti. Benim açımdan baktığımda aklıma tek bir şey geliyor. Acaba Fenerbahçe’nin içinde bir sorun mu var?


Neden böyle düşündünüz?


Maç 0-0. 10 kişi kalan biziz. Saha güzel, ambiyans güzel. Bir golümüz verilmedi. Futbolcularım sahada kimseyi tahrik etmedi.


Tünele girdiğinizde yere yığıldınız. Ne oldu orada?


Hatırlamıyorum. Nereye gittim, ne yaptım bilmiyorum. Odaya girdikten sonra başım ağrıdı. Biliyorsunuz futbolculuk dönemimde Erman Toroğlu ile bir çarpışma yaşamıştık. O nedenle endişe ettiler.


Oyuncum sadece anahtarı göstermiş. İkinci kez olay tekrarlanmış. Hiçbir tepki vermeden, seyirciyi tahrik etmeden o bölgeden uzaklaşmış. İlla ağır komalık mı olmak lazım? İnsanlar bir film çeviriyorlar kafalarında. O zaman Şenol Güneş attırdı. ‘Kafama at dedi sonra da poz verdi...’ Sonra da bunun üzerine konuşuyorlar.


Peki ne yapılması lazım?


Bir daha sahalarda bırakın taşı, kağıt bile atılsa ev sahibin takımın sahayı terk etmesi gerekiyor. Benim sahamda atılıyorsa, kime atılırsa atılsın, benim terk etmem lazım. O haklı bu haksız gibi, geçmişte de şu olmuştu gibi sözleri de bir yana bırakalım. Cahillikle bir yere varamayız.


Olaylar olurken Fenerbahçe teknik ekibinin ve oyuncuların davranışı nasıldı?


Yukarıda Allah var, Aykut hocam da çok uğraştı iyi niyetle, Volkan Demirel de.


Cumhurbaşkanı Erdoğan sizi arayıp ‘geçmiş olsun’ demiş.


Evet. Bu tür durumlarda ilgisini esirgemez. “Geçmiş olsun, üzülme” dedi. Ben de teşekkür ettim kendisine. “Sağ olun siz tesisleri yapıyorsunuz. Ve sizin daha önemli öncelikleriniz var. Bu işi düzelecekse yine biz düzelteceğiz, futbolcusuyla, antrenörü ile birlikte” dedim


Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS