İspanyol golcü ölümle pençeleşen oğlu için kariyerinden vazgeçti

  1. Spor
  2. Futbol
İspanyol golcü ölümle pençeleşen oğlu için kariyerinden vazgeçti

Sezon başında PSG'den Stoke City'ye transfer olan İspanyol golcü Jese Rodriguez yeni doğan ve o günden beri hastanede ölümle pençeleşen oğlu için kulübünden ayrılmaya karar verdi.

Kanarya Adaları'ndan Las Palmas'ta tedavi gören çocuğu için sık sık İspanya'ya gitmesi gereken Jese Rodriguez, kulübü Stoke City'yle görüşerek takımdan ayrılma konusunda anlaşma sağladı.
Çocuğunun hastalığı nedeniyle maçlara konsantre olamayan Jese'nin Las Palmas takımına transfer olacağı böylece çocuğuna daha fazla zaman ayırabileceği belirtiliyor.
İspanyol golcü Jese Rodriguez'in acı çekmesine neden olan oğlunun durumu.
PSG'den Stoke City'ye transfer olan İspanyol golcü Jese Rodriguez'in transferinden önce 26 Haziran'da prematüre doğumla bir oğlu dünyaya gelmişti.
Jese'nin hasta olarak doğan küçük oğlunun tedavisi halen sürüyor. O günden beri Gran Canaria'da bir hastanede olan küçük Nyan için sürekli İngiltere ile İspanya arasında mekik dokuyan İspanyol futbolcu zor günler yaşıyordu.
İngiltere'de olduğu zamanlarda sosyal medya vasıtasıyla oğlundan haber alıyor. Prematüre doğan Nyan'ın ameliyat olması gerekiyor. Ancak vücudu yeterince gelişmediği için ameliyat olacağı güne kadar hastanede kontrol altında tutuluyor.
Eşi Aurah Ruiz ile Nyan adını verdikleri minik bebeğiyle gurur duyan Jese, Instagram'dan oğlunu öperken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşırken minik oğluna duygusal bir mesaj yazarken içindekileri döktü.
İşte okuyanları gözyaşlarına boğan o mesaj:
"Eğer dünya senin yeterince iyi olmadığını düşünüyorsa bu bir yalan. Sen başıma gelen en güzel şeysin. Bana her zaman mutluluk vereceksin. Her gün senden, gücünden, arzundan, hassasiyetinden, küçücük bedeninle acı çekmene rağmen vazgeçmemenden küçük adımlarla ilerleyişinden bir şeyler öğreniyorum...
10 / 12
İspanyol golcü ölümle pençeleşen oğlu için kariyerinden vazgeçti
Bu kötü duruma rağmen kalbimin içine dolduruyorsun. Teşekkürler oğlum...
11 / 12
İspanyol golcü ölümle pençeleşen oğlu için kariyerinden vazgeçti
Artık daha fazla çalışacağım, daha çok gol atacağım, çocuğunu evde gülümserken görmek isteyen bir babanın yapabileceği her şeyi yapacağım. Bunu benim savaşçım için yapacağım. Her şey yoluna girecek. Hep yanında olacağım"
14 aylık bebek için aranan ilik bulundu
14 aylık Mustafa Kemal bebeğe lösemi teşhisi kondu. Hastanede tedavisi süren Mustafa Kemal için sevinçli haber geldi ve uyumlu 7 ilik bulundu. Kendi oğulları için mutlu, ilik arayan çocuklar için ise umutlu olan aile "Lütfen ilik bağışı yapmaya devam edin'' diyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS