İşte Fatih Terim'in sözleşme detayları

İşte Fatih Terim'in sözleşme detayları

Fatih Terim'in TFF ile imzaladığı sözleşmenin detayları ortaya çıktı.

A Milli Futbol Takımı'nın 2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve İzlanda ile oynayacağı karşılaşmalar öncesi Teknik Direktör Fatih Terim'in Arda Turan'ı kadroya dahil etmemesi kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, deneyimli teknik adam bu tecihiyle eleştirilerin odak noktası oldu. Yaşanan bu gelişme sonrası Fatih Terim'le yolların ayrılabileceği yönünde iddialar da ortaya atılırken, Sporx'te Türkiye Futbol Federasyonu ile Terim ile arasında yapılan sözleşmenin detayları yayınlandı.


Taraflar arasında 2013 yılında imzalanan ve yaklaşık üç yılı geride kalan sözleşmeye göre, tek taraflı fesih halinde her iki tarafın da birbirlerine tazminat ödeyecek.


TEK TARAFLI FESİH OLURSA...


Sözleşme konusu, sözleşme süresi, ücret ve primler, Türkiye Futbol Direktörü'nün Görev ve Yükümlülükleri, Sair Hükümler, Fesih ve Tebligat Adresi şeklinde 7 maddeden oluşan sözleşmede tek taraflı fesihle ilgili yer alan maddeye göre Türkiye Futbol Federasyonu, Terim'in sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesi halinde sözleşme süresinin sonuna kadar (15 Kasım 2018) kalan ücreti her ay eşit taksitler halinde ödemek zorunda.


TERİM'E FATURASI: 1.400.000 EURO


Sözleşmeye göre eğer Fatih Terim tek taraflı fesih hakkını kullanırsa, Türkiye Futbol Federasyonu'na 1 milyon 450 bin avro ödemek zorunda.


TFF'YE FATURASI: 7.600.000 EURO


Eğer tek taraflı fesih hakkını Türkiye Futbol Federasyonu bu ay içersinde kullanırsa, Terim'e yıllık 3.5 milyon avroluk anlaşma gereği sözleşme süresinin kalanı için (26 ay) aylık 261 bin avroluk tazminat bedeli ödenecek. Bu da toplamda yaklaşık 7.6 milyon avroluk bir ödeme anlamına geliyor.


FATİH TERİM'İN PRİMLERİ


2013 yılnda 5+2 yıllık olarak imzalanan sözleşmede Terim'in primleri ise Dünya Kupası'na katılma primi 750 bin avro, Avrupa Şampiyonası'na katılma primi de 500 bin avro olarak belirlenmiş. Ayrıca her iki şampiyonada atlanan her kademe için Terim'in katılma primi kadar ek bir prim daha alması uygun görülmüş. Yani Türkiye, Dünya Kupası gruplarından çıkarsa, Terim 750 bin avroluk bir prim daha alabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS