Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak

Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak

Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında yapılan Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar oynanmasına karar verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TFF Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında yapılan Süper Lig karşılaşmasıyla ilgili karar aldığını belirterek, "TFF Yönetim Kurulu oy çokluğuyla karşılaşmanın tekrar oynanmasına karar verdi. Söz konusu karşılaşma yeni baştan oynanacak" diye konuştu.

Düren, maçın ne zaman oynanacağı konusunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını söyledi.

Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında yapılan lig mücadelesinde ev sahibi takımın futbolcusu Donk'un 30. dakikada saha içine giren ikinci topu eline alıp, ceza alanı içinde Beşiktaşlı futbolcu Almeida'nın kontrolündeki topa doğru atmış ve siyah-beyazlı ekibin atağını önlemişti. Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Kulübü mücadelenin tekrar edilmesi için itirazda bulunmuştu. İki ekip arasındaki mücadeleyi Kasımpaşa 2-1 kazanmıştı.

"Biz kararın 3-0 lehimize tescilini bekliyorduk"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar oynanmasına ilişkin kararı Beşiktaş yönetimi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Futbol A Takımından Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada esasında hükmen galibiyet beklediklerini söyledi. Kavalcı, üzüldükleri bir şey olduğuna değinerek, "Maç tekrarlanacak, ama biz kararın 3-0 lehimize çıkmasını bekliyorduk" şeklinde konuştu.

"Kulüp olarak bu kararın çıkacağını bekliyorduk"

Herkesin kandilini kutlayarak sözlerine başlayan Kavalcı, "Bugün Türkiye Futbol Federasyonu bir karar verdi. Kasımpaşa - Beşiktaş maçında topun elle oynanması ve Almeida'nın gol pozisyonuna giderken Donk'un topu eline alması ve sonrasında topa müdahalesi ile sonuçlanan pozisyon, kural hatası sayılarak lehimize karar verildi. Kulüp olarak bu kararın çıkacağını biliyorduk. Başkanımız ve yönetimimiz bu konuda çok çaba sarf ettiler. Başkanımız bilimsel olarak teknik üniversiteden yardım istedi. Maç saniye saniye değerlendirildi. Buradan Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Bu kararı bekliyorduk. Maç kadrosu ile ilgili bir görüşmemiz olmadı, tarih de belli değil. Kasımpaşa'nın bundan sonra ne yapacağı kendi meselesi" ifadelerini kullandı.  

"Hocamız söylemişti"

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in 2 gün önce TSYD panelinde bu konuyu konuştuğunu ve Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze ile aralarında geçen diyaloğu hatırlatan Ahmet Kavalcı, "Orada Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota ile bu konuyu konuştular. Hocamız 'Maç daha bitmedi, bu karşılaşma yeniden oynanacak' dedi. Hocamız da bunu bekliyordu. İyi oldu, beklenen bir karardı" şeklinde konuştu.

"Ronaldınho konusu kapandı"

Ronaldinho konusunun kendileri için kapandığını belirten Kavalcı  "Ronaldinho konusu bizim için tamamen kapanmıştır, ama Beşiktaş'ta transfer bitmez. Transferler devam edecek" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber