Kiev'de Şampiyonlar Ligi soygunu

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin yapılacağı Ukrayna'nın başkenti Kiev'de otel ve oda fiyatları birdenbire arttı.Kiev'de Şampiyonlar Ligi finali izlemeyi mi düşünüyorsunuz? Bir daha düşünün.

26 Mayıs günü yapılacak final gecesinde Kiev'de en ucuza gecelik 3 bin 200 euro'ya oda bulunabiliyor. Üstelik odalar kaliteden de uzak.

Örneğin 2 Haziran için gecelik fiyatı 21 dolar olan orta sınıf bir otel odasının fiyatı 26 Mayıs için 7 bin 255 dolar.

Normalde Kiev'in tarihi Lukyanivka bölgesinde bir turist gecelik 46 dolara kalabilecek bir oda bulabilirken 26 Mayıs'ta bu bölge için gecelik fiyat 5 bin9 346 doları bulmuş durumda.

Normalde Kiev'in tarihi Lukyanivka bölgesinde bir turist gecelik 46 dolara kalabilecek bir oda bulabilirken 26 Mayıs'ta bu bölge için gecelik fiyat 5 bin 346 doları bulmuş durumda.

Fotoğrafın üstünde gördüğünüz binanın içindeki bu odanın gecelik fiyatı bin 300 pound!

Ukraynalılar da fiyatların çok yüksek olduğunu kabul ediyorlar ancak bu şansın bir daha kolay kolay gelmeyeceğini de biliyorlar.


Ancak otel işinde olanlar bu fiyatların normal olduğunu bunun sadece Ukrayna'ya has bir durum olmadığını belirtirken önemli bir spor olayının olduğu gün o şehirde ucuza oda bulmanın mümkün olmayacağının altını çiziyorlar.

Sorun sadece otellerde değil. Uçaklarda da problem yaşanıyor. 26 Mayıs için Ukrayna'ya olan bütün uçak biletleri tükenmiş durumda. Tükenmeden önceki fiyatları ise 1600 euro'ya fırlamıştı.

Maça bileti olan taraftarlar çaresiz kalınca toplanıp özel jet kiralamaya başladı. Örneğin PrivateFly firması 56 koltuklu bir iş jetiyle Liverpool'dan Kiev'e toplam 90 bin euro'ya uçuş düzenliyor. Bu da kişi başına bin 605 euro anlamına geliyor.

Bir başka firma ise 14 koltuklu Falcon 900 uçaklarıyla Kiev'e uçmayı vadediyor. Toplam fiyat 41 bin pound, kişi başına ise 3000 pound düşüyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS